Grafika informacyjna.

Energia dla rolnictwa, kiermasz ogrodniczy i Koła Gospodyń Wiejskich na targach w Marszewie

Wielkopolskie smaki i odnawialne źródła energii dla rolnictwa będą królowały na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie koło Pleszewa. Wydarzenie odbędzie się 1 października na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7 w godzinach 9-16.

 Grafika z owcą, kozą i alpaką.

Dzień ze zwierzętami w Sielinku - zapraszamy 8 października!

Spacer z lamą, karmienie kóz czy wyklejanki z wełny alpak – to wszystko czeka na odwiedzających, którzy 8 października pojawią się na imprezie plenerowej w Sielinku k. Opalenicy. Zapraszamy na wydarzenie „Chów i hodowla małych przeżuwaczy” organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i realizowane w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Grafika informacyjna - Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze w Marszewie

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie – informacje dla wystawców

Już 1 października w Marszewie odbędzie się kolejna edycja Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”. Zachęcamy wystawców do rezerwacji stoisk handlowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 września.

Kobiety w fartuchach stoją przy stoisku z potrawami i pozują do zdjęcia.

Pszczoły opanowały Gołaszyn. "Wielkopolska Wieś Zaprasza" za nami!

W upalnej, lecz radosnej atmosferze przebiegło wydarzenie „Wielkopolska Wieś Zaprasza” w Gołaszynie, którego tematem przewodnim były pszczoły. Odwiedzający między innymi degustowali lokalne potrawy i wyrabiali świeczki z wosku.

Grafika informująca o wydarzeniu w Gołaszynie.

Pszczoły, folklor i wielkopolskie smaki - zapraszamy w sobotę do Gołaszyna!

Wykłady pszczelarskie, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i liczne atrakcje czekają na odwiedzających już w najbliższą sobotę, 9 września w Gołaszynie. Tegoroczna edycja wydarzenia „Wielkopolska Wieś Zaprasza” odbędzie się pod hasłem „Wielkopolska miodem płynąca”. Początek o godzinie 10.

Kłosy zboża na tle nieba.

Forum dla Wsi "Trzy Filary Bezpieczeństwa" już 28 czerwca w Toruniu

Instytut Gospodarki Rolnej oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zapraszają na konferencję rolną Forum dla Wsi "Trzy Filary Bezpieczeństwa", która odbędzie się 28 czerwca 2023 roku o godzinie 10 w gmachu AKSiM w Toruniu.

 - WODR

Tłumy odwiedzających na Targach Rolniczych Kościelec 2023!

Bezpłatne konsultacje rolnicze, kiermasz ogrodniczy, występy regionalnych zespołów muzycznych oraz prezentacja najlepszego gospodarstwa w Wielkopolsce w konkursie AgroLiga 2022 - to wszytko czekało na osoby, które w niedzielę, 25 czerwca, przyjechały na targi rolnicze do Kościelca, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Grafika informacyjna o targach w Kościelcu.

Oferty branżowe, bezpłatne doradztwo i folklor regionalny - Targi Rolnicze Kościelec 2023 już 25 czerwca

Największa impreza wystawiennicza we wschodniej Wielkopolsce, Targi Rolnicze Kościelec 2023 wystartują już w najbliższą niedzielę, 25 czerwca o godz. 9. Na odwiedzających czeka szereg atrakcji! Organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Grafika informacyjna - pokaz Żniwa i Siew

Żniwa i Siew – zaproszenie na pokazy

We wtorek, 4 lipca na polach Poznańskiej Hodowli Roślin w Nagradowicach odbędzie się druga edycja pokazów polowych Żniwa i Siew z top agrar i profi. Odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze maszyny oraz propozycje rozwiązań, które ułatwią wypełnianie zasad warunkowości i ekoschematów. Nie może Cię tam zabraknąć!

Poletka w Marszewie. Ludzie spacerują między polami.

Marszewskie Dni Pola zakończone

Pokaz kolekcji odmian roślin uprawnych, bezpośrednie i darmowe konsultacje z przedstawicielami instytucji rolniczych oraz prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm nasiennych - to wszystko czekało na osoby, które w niedzielę, 18 czerwca pojawiły się na Marszewskich Dniach Pola organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Partnerem imprezy była Wielkopolska Izba Rolnicza.