plakat akcji charytatywnej

Zbieramy żywność dla potrzebujących na Święta

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego włącza się do akcji przedświątecznej zbiórki żywności organizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu, Pile i Koninie.

Potrawy wielkopolskie

Nasza Kuchnia Wielkopolska

Kuchnia wielkopolska ma wyrazisty charakter, choć jest jedną z mniej rozpoznawalnych kuchni regionalnych w Polsce. Jej feeria smaków i kolorów sprawia, że jesteśmy z niej szczególnie dumni, a konkretne potrawy są coraz bardziej popularne na stołach w wielu domach oraz w restauracjach.

Skraj lasu, z drzewami pokrytymi żółtymi, jesiennymi liśćmi.

Rowerem przez śródpolne zagajniki w Parku Krajobrazowym w Turwii

Szukając miejsca na spędzenie wolnego czasu w ciszy, pośród zieleni i jesiennego złota liści drzew, warto zwrócić uwagę na nietypowy krajobraz rolniczy, jaki możemy podziwiać w Parku Krajobrazowym imienia Dezyderego Chłapowskiego w Turwii, w powiecie kościańskim. Utworzony w 1992 roku Park na powierzchni ponad 17 000 hektarów pomiędzy Kościanem i Śremem jest unikatowym symbolem krajobrazu rolniczego ukształtowanego w dziewiętnastym wieku.

Widok zza zarośli na jezioro. Na pierwszym planie jest zieleń, a z prawej strony drzewo. Po jeziorze płynie żaglówka.

Polodowcowe pamiątki w Powidzkim Parku Krajobrazowym

Powidzki Park Krajobrazowy to utworzony w 1998 roku obszar chroniony o powierzchni 25 887,21 hektara położony w północno-wschodniej Wielkopolsce, który warto zwiedzić, aby wypocząć na łonie natury i choć przez chwilę powrócić do źródeł życia na ziemi.

Z oddali widać kościół z dwiema wieżyczkami. Prowadzi do niego ścieżka, po obu jej stronach jest murek, a za nim drzewa.

Gmina Kazimierz Biskupi zabytkami stoi

Kazimierz Biskupi jest gminą leżącą w województwie wielkopolskim. To niewątpliwie piękny rejon, który charakteryzuje się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Znajduję się na jej terenie wiele zabytków architektury sakralnej, bogate dziedzictwo kulturalne jak i historyczne.

Panie z nagrodzonych kół gospodyń wiejskich pozują do zdjęcia z dyplomami. Wśród nich są mężczyźni, którzy wręczali nagrody.

Wiosenny konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa odbyła się jedenasta edycja wiosennego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kotlin. W tym roku gospodarzem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Kotlina, a tematem przewodnim wydarzenia „Wiosenna potrawa z kapusty”. W kulinarnych zmaganiach uczestniczyło 9 Kół Gospodyń Wiejskich.

W zewnętrznej zagrodzie znajdują się alpaki. Dwie są koloru białego, jedna brązowa.

Alpakarnia i nie tylko. Atrakcje w powiecie konińskim

Powiat koniński obfituje w liczne atrakcje turystyczne oraz daje możliwości wypoczynku w sprzyjających okolicznościach przyrody. Nie bez powodu rejony te nazywane są wielkopolskimi mazurami. Strefy pobliskich jezior coraz częściej przekształcane są w całe kompleksy rekreacyjno-wypoczynkowe, tworząc miejsce relaksu dla całej rodziny.