Dwa sumy w sieci na śniegu

Rybacy na kiszkowskich stawach

Gospodarstwo rybackie Sylwii i Marcina Król położone jest w Sławnie, na jednych z najcenniejszych przyrodniczo terenach powiatu gnieźnieńskiego, na obszarach chronionych Natura 2000.

krowa wygląda przez okno obory

Krowę poznam po numerze

Z kolejnym odcinkiem audycji Radia Poznań odwiedziliśmy gospodarstwo hodowli bydła mlecznego we wsi Kaleń-Parcel, w gminie Chodów

Ciele śpi na słomie

Dobre geny to podstawa hodowli

Radio Poznań z audycją „Nowoczesne rolnictwo – wielkopolska wieś” odwiedziło gospodarstwo demonstracyjne w powiecie kolskim

Pomnik koni przed pałacem

Racot, nie tylko stadnina

Gospodarstwo prowadzone od stuleci przez ludzi z pasją, budzi podziw i zyskuje coraz większe uznanie wśród hodowców.

W hali ze skrzyniami z ziemniakami stoi mężczyzna. Widać go z profilu. Trzyma w dłoni ziemniaka, a drugą dłonią dotyka ziemniaka w skrzyni.

Z sercem do sadzeniaków

Historia jego gospodarstwa sięga ponad stu lat, a na temat uprawy ziemniaków wie wszystko. Tadeusz Zatylny prowadzi gospodarstwo nastawione na uprawę sadzeniaków i od dawna współpracuje z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Szklarnia z pnączami pomidorów. Pomiędzy roślinami stoi mężczyzna, widać go z profilu. Patrzy na roślinę i dotyka liście.

Królestwo pomidorów uprawianych na wełnie

To jedno z najnowocześniejszych gospodarstw w regionie, które zajmuje się uprawą pomidorów, ale również truskawek. Dzisiaj na jego czele stoi Mariusz Chenczke, który przejął firmę po rodzicach. Podobnie jak oni, tak i pan Mariusz od lat współpracuje z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, a gospodarstwo Chenczke należy do Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych WODR.

Wnętrze stajni. Boksy ozdobione są filarami, które sięgają do łukowego sklepienia. Kolory dominujące w stajni to biel i brąz. Na podłodze przy boksach leży siano.

Stado Ogierów – wyjątkowe miejsce dla każdego

Zaledwie kilkaset metrów od samego centrum Gniezna i tamtejszej katedry znajduje się wyjątkowe miejsce, jakim jest Stado Ogierów. Należy ono do Gospodarstwa Rolno-Hodowlanego Żydowo, które współpracuje z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.