Statuetka przedstawia hodowcę z bykiem

Konkurs dla producentów bydła mięsnego

Ruszyła kolejna edycja, ogłoszenie wyników na początku 2024 roku.

Grafika informacyjna konkursu

Weź udział w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”

Przypominamy, że trwa ogólnopolski, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września 2023 roku.

Grafika informacyjna o konkursie dla szkół gastronomicznych.

Konkurs dla szkół gastronomicznych na autorskie danie główne

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polska Inicjatywa Kulinarna zapraszają do wzięcia udziału w 12. edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 Grafika przedstawiająca warunki konkursu.

Ogólnopolski konkurs filmowy dotyczący sektora rybackiego - 6000 złotych do wygrania!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym „Nie tylko dla ryb – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił moje otoczenie”. Materiał należy przesłać do 31 października 2023 roku.

Widok na zagrodę ze zwierzętami. W tle rozciąga się niebo, z prawej strony widać zachód słońca. Obok zagrody ciągnie się trawiasta dróżka.

Konkurs plastyczny dla dzieci "Odpoczywaj na wsi"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Odpoczywaj na wsi". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Prace można zgłaszać do 6 października 2023 roku.

Grafika z napisem "Przyjazna wieś" i uśmiechniętym starszym panem w kapeluszu.

Konkurs "Przyjazna Wieś" - do wygrania nawet 10 000 złotych

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 złotych! Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie.

Grafika ilustracyjna przedstawiająca konkurs "świat się kręci wokół wsi"

Weź udział w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”!

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.