Grafika ilustracyjna. Na górze znajduje się nazwa konkursu, poniżej wypisane są zasady. Z prawej strony znajduje się rysunek przedstawiający ścieżkę na lądzie, drzewa, domy i ludzi, a także morze i ryby.

Konkurs plastyczny dla dzieci „My i Ryby”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym pod nazwą „My i Ryby - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas”. Termin zgłoszeń upływa 3 marca 2023 roku.

Zbliżenie na fragment dłoni, która trzyma ołówek i oparta jest na leżącym paragonie, który leży na zeszycie w kratkę. Obok znajduje się kalkulator.

Konkurs pod nazwą „Umiesz liczyć, licz dla siebie” rozstrzygnięty

Na łamach Poradnika Gospodarskiego w okresie lipca i sierpnia odbywał się konkurs z zakresu problematyki ekonomicznej pod nazwą „Umiesz liczyć, licz dla siebie”, który skierowany był nie tylko do rolników, ale w ogóle do mieszkańców obszarów wiejskich. Konkurs został zorganizowany przez Dział Ekonomiki i Zarządzania Gospodarstwem Rolnym Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Komisja przyznała trzy główne nagrody.

Grafika przedstawiająca worek ziemniaków. Po prawej stronie na białym tle jest napis Konkurs Smak Pyry oraz najlepszy smak powiatu poznańskiego 2022.

Konkurs regionalny „Smak Pyry 2022”

Instytut Skrzynki zaprasza do udziału w konkursie „Smak Pyry 2022”! W niedzielę, 9 października, podczas imprezy plenerowej pod nazwą „Poznańska Pyra” w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się konkurs, w którym zgłoszone dania z ziemniaków będą walczyć o Grand Prix w wysokości 500 złotych.

Grafika przedstawiająca rysunek pomarańczowego garnka z napisem "smakujemy lokalnie". Pod spodem jest napis 110 tysięcy złotych dla kół gospodyń wiejskich.

100 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich!

5 września ruszył konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu „Smakujemy lokalnie” pod patronatem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W sumie do wygrania jest 10 grantów w wysokości 10 000 złotych dla tych Kół, które przedstawią najlepsze przepisy na potrawy promujące tradycję kulinarną regionu, z którego pochodzą.

Zbliżenie na ręce osoby, która trzyma stary aparat.

Konkurs fotograficzny „PROW w obiektywie – trzecia edycja”

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa wielkopolskiego działająca w ramach Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „PROW w obiektywie – trzecia edycja”.

Grafika informacyjna. Po lewej stronie znajduje się deska z pokrojonymi różnymi serami, po prawej jest napis na białym tle "Konkurs Smak Sera" oraz logo "Najlepszy smak powiatu poznańskiego".

Konkurs na najlepszy smak sera w regionie

Już 10 lipca sery będą obiektem badań kapituły konkursowej cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Instytut Skrzynki, powiatową instytucję kultury zajmującej się między innymi promocją regionalnych potraw. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lipca, a rozstrzygnięcie nastąpi dwa dni później.

Na łące siedzi kobieta odwrócona plecami i trzyma laptopa. Po prawej stronie zdjęcia znajdują się duży napis Rural Inspiration Awards 2022.

„Młodzież jest przyszłością”. Zapraszamy do IV edycji konkursu Rural Inspiration Awards!

Tegoroczna edycja inspirowana jest zarówno ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, jak i opracowanymi przez Komisję Europejską programami — długoterminową wizją obszarów wiejskich oraz Paktem na rzecz Obszarów Wiejskich.

Zbliżenie na biały kalkulator z czarnymi klawiszami leżący na kartce papieru. W tle widać niewyraźne zapiski oraz leżący długopis.

Konkurs wiedzy ekonomicznej „Umiesz liczyć, licz dla siebie”

Dział Ekonomiki w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie wiedzy ekonomicznej pod nazwą „Umiesz liczyć, licz dla siebie”. Pytania konkursowe zostaną opublikowane w czerwcowym numerze Poradnika Gospodarskiego, a rozstrzygnięcie nastąpi w październiku.

Grafika ilustracyjna. Znajduje się na niej nazwa konkursu, termin zgłoszeń oraz ilustracje kwiatów oraz kobiety w ludowym stroju.

Nabór do konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Rozpoczął się nabór do siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń.

Grafika z napisem "Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz Czystego Powietrza. Działania edukacyjne w zakresie czystego powietrza." oraz ilustracją serca.

Konkurs „Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz Czystego Powietrza”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) ogłasza konkurs pod nazwą „Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz Czystego Powietrza”. Finał odbędzie się 8 czerwca 2022 roku w Sielinku.