Grafika informująca o konferencji Kierunek Innowacja. Jest na niej data konferencji oraz zachęta do zarejestrowania się.

Konferencja Kierunek Innowacja

Z Nowym Rokiem wracają regionalne konferencje „Farmera” – Kierunek Innowacja. To szerokie grono znamienitych prelegentów i gości oraz wiele sesji, w których poruszone zostaną najbardziej aktualne i najważniejsze dla rolników tematy.

Grafika informacyjna konkursu

Weź udział w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”

Przypominamy, że trwa ogólnopolski, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września 2023 roku.

Grafika informacyjna o konkursie dla szkół gastronomicznych.

Konkurs dla szkół gastronomicznych na autorskie danie główne

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polska Inicjatywa Kulinarna zapraszają do wzięcia udziału w 12. edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 Grafika przedstawiająca warunki konkursu.

Ogólnopolski konkurs filmowy dotyczący sektora rybackiego - 6000 złotych do wygrania!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym „Nie tylko dla ryb – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił moje otoczenie”. Materiał należy przesłać do 31 października 2023 roku.

Widok na zagrodę ze zwierzętami. W tle rozciąga się niebo, z prawej strony widać zachód słońca. Obok zagrody ciągnie się trawiasta dróżka.

Konkurs plastyczny dla dzieci "Odpoczywaj na wsi"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Odpoczywaj na wsi". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Prace można zgłaszać do 6 października 2023 roku.

Grafika z napisem "Przyjazna wieś" i uśmiechniętym starszym panem w kapeluszu.

Konkurs "Przyjazna Wieś" - do wygrania nawet 10 000 złotych

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 złotych! Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie.

Grafika ilustracyjna przedstawiająca konkurs "świat się kręci wokół wsi"

Weź udział w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”!

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zbliżenie na łany zboża.

Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2023 roku - zgłoszenia do 14 lipca

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego organizuje 16. edycję ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2023 roku.

Grafika informacyjna o Konkursie Doradca Roku.

Ogólnopolski konkurs "Doradca Roku"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zapraszają do udziału w 4. edycji ogólnopolskiego konkursu "Doradca Roku".

Grafika Fundacji WWF. Na zdjęciu jest brązowa krowa na łące. Pod spodem napis "konkurs Wygraj 1000 euro".

Rolnik Roku Fundacji WWF – zgłoszenia do konkursu do 23 kwietnia

Fundacja WWF Polska po raz kolejny ogłasza konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Mogą w nim wziąć udział rolnicy z całej Polski. Nagrody są przyznawane za stosowanie praktyk przyjaznych środowisku morskiemu, ograniczających odpływ substancji biogennych (związków azotu i fosforu) do wód. Zgłoszenia są przyjmowane do 23 kwietnia 2023 roku.