kłosy dojrzewającego zboża

Bezpłatna konferencja WODR dla producentów żywności RHD

KONFERENCJA-WEBINARIUM: „Szkolenie producentów żywności RHD w zakresie stosowania nowych technologii produkcji, czynników mających wpływ na jakość wyrobu i jego bezpieczeństwo”

obraz strony internetowej bazarku

Rolniku, sprzedaj plony w internecie

e-bazarek.pl promocją wielkopolskich produktów i usług

Miska z ciastem drożdżowym

Dzikie drożdże w piwowarstwie

Dzikie drożdże to mikroskopijne organizmy jednokomórkowe, grzybki naturalnie występujące w przyrodzie przede wszystkim na powierzchni owoców. Uwielbiają podłoża zawierające cukry proste, przeprowadzają w warunkach beztlenowych fermentację alkoholową, czyli zamieniając węglowodany na etanol i dwutlenek węgla.

Plantacja fioletowych jeżówek

Jeżówka purpurowa zadba o odporność

Echinacea purpurea, czyli jeżówka purpurowa pochodzi z Ameryki Północnej. Bylina ta osiąga wysokość od 80 do około 100 centymetrów, a jej kwitnienie przypada na okres od lipca do października.

Widok z daleka na horyzont. Na polu stoi pojedynczy dom, obok niego drzewo. Po drugiej stronie widać inny dom z drzewami dookoła.

Konferencja - webinarium pod nazwą „Gospodarstwa opiekuńcze”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na bezpłatną konferencję online pod nazwą „Gospodarstwa opiekuńcze”, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 9:00.

Zbliżenie na łodygę pokrzywy.

Obiad z łąki, czyli jadalne chwasty polskie

Chwasty były od zawsze synonimem tego, co niechciane i niepotrzebne, przez co wielu ogrodników i rolników zwalcza je, traktując jako wroga numer jeden swojego ogrodu czy pola. Okazuje się jednak, że pojęcie „chwast” jest dość umowne.

Słoneczny dzień, po polu jedzie kombajn i zgarnia zboże. W tle widać domy.

Konferencja - webinarium pod nazwą „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na bezpłatną konferencję online pod nazwą „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, która odbędzie się 28 marca 2023 roku o godzinie 9:00.