Widok z daleka na horyzont. Na polu stoi pojedynczy dom, obok niego drzewo. Po drugiej stronie widać inny dom z drzewami dookoła.

Konferencja - webinarium pod nazwą „Gospodarstwa opiekuńcze”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na bezpłatną konferencję online pod nazwą „Gospodarstwa opiekuńcze”, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 9:00.

Zbliżenie na łodygę pokrzywy.

Obiad z łąki, czyli jadalne chwasty polskie

Chwasty były od zawsze synonimem tego, co niechciane i niepotrzebne, przez co wielu ogrodników i rolników zwalcza je, traktując jako wroga numer jeden swojego ogrodu czy pola. Okazuje się jednak, że pojęcie „chwast” jest dość umowne.

Słoneczny dzień, po polu jedzie kombajn i zgarnia zboże. W tle widać domy.

Konferencja - webinarium pod nazwą „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na bezpłatną konferencję online pod nazwą „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, która odbędzie się 28 marca 2023 roku o godzinie 9:00.

Zbliżenie na kulę białego sera leżącego na drewnianej desce. Część sera jest wycięta.

Domowy wyrób sera

W dobie zdrowego jedzenia coraz częściej sięgamy do źródeł i historii, poszukując inspiracji i przepisów. Warto wrócić do tego, co przed laty gospodynie potrafiły samodzielnie przygotować z mleka – pyszne domowe twarogi i sery.

Zdjęcie krzaczka z pomidorami w przydomowym ogródku

Warzywa w przydomowym ogródku – jakie wybrać i jak o nie zadbać?

Jakie warzywa wybrać do przydomowego ogródka i jak o nie zadbać? Które warzywa najlepiej posadzić koło siebie, a których nie powinno się sadzić w swoim sąsiedztwie? Dlaczego warto uprawiać przydomowy ogródek? Przekonajcie się sami!

Właściciele gospodarstwa kucają i trzymają w ręku swoje produkty.

Gospodarstwo Owocowy Raj - małe przetwórstwo z sukcesem

Trudne dwa lata w pandemii nauczyły wielu z nas szybkiego i elastycznego działania w czasie, kiedy niewiele dało się przewidzieć. Obecna sytuacja wskazuje na to, że okres nieprzewidywalności wcale nie jest za nami. Będąc rolnikiem, prowadząc gospodarstwo sadownicze, szczególnie teraz w czasach tej wszechobecnej niepewności, należy patrzeć szeroko i poszukiwać wciąż nowych ścieżek rozwoju. Przykładem jak radzić sobie w dzisiejszym świecie może być Gospodarstwo Owocowy Raj, które na co dzień współpracuje z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Zbliżenie na widły maszyny rolniczej jadącej po polu.

Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym

Choć do wakacji – okresu, w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci – wciąż daleko, o bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym trzeba dbać przez cały rok.

Stoisko handlowe z owocami. Nad koszami jabłek jedna osoba podaje drugiej jabłko. Widać jedynie ręce tych osób.

Konferencja „Krótkie łańcuchy dostaw - formy działalności, zmiany przepisów, marketing”

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na konferencję pod nazwą „Krótkie Łańcuchy Dostaw - formy działalności, zmiany przepisów, marketing”, która odbędzie się 28 października 2022 roku o 9:30 w formie webinarium. Udział jest bezpłatny.

Młoda kobieta w ludowym stroju stoi na polu między uprawami. W ręku trzyma kłosy zboża.

Bezpłatne szkolenia on-line dla Kół Gospodyń Wiejskich

Obserwatorium Rozwoju i Dziedzictwa Kulturowego Regionów, które działa przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie realizuje operację „Projekt edukacyjny dla KGW oraz Kreatorów Przedsiębiorczości Wiejskiej”. W ramach operacji zaplanowane są bezpłatne szkolenia on-line dla członkiń i członków Kół Gospodyń Wiejskich. O kwalifikacji na szkolenia decyduje wiek oraz kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby do 35. roku życia.

Grafika ilustracyjna. Z prawej strony jest uśmiechnięta kobieta trzymająca tablet, po lewej stronie jest napis "Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich" oraz termin wydarzenia. Pod spodem znajdują się logotypy partnerów.

Konferencja „Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich”

Konferencja „Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich” jest wydarzeniem organizowanym przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się 14 lipca 2022 roku o godzinie 9.30 w formie webinarium.