Zbliżenie na kalkulator oraz monety leżące na kartkach z wykresami.

Miesięczne notowania cen - maj 2024

Przedstawiamy notowania cen produktów i usług rolniczych obowiązujących w Wielkopolsce w maju 2024 roku. Ceny zostały podzielone według rejonów Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Ujęcie od góry na kalkulator oraz długopis, które leżą na otwartym zeszycie w kratkę.

Kalkulacje rolnicze produktów roślinnych oraz produkcji zwierzęcej - kwiecień 2024

Przedstawiamy kalkulacje dotyczące produktów roślinnych oraz produkcji zwierzęcej, które obejmują między innymi materiał siewny, rodzaj nawozu, koszty maszyn oraz usługi. Zestawienie dotyczy kwietnia 2024 roku.

fotowoltaika pionowa

Pionowa instalacja fotowoltaiczna w Sielinku

W Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego nr 2 w Sielinku została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna pionowa o mocy 16,56 kWp. Instalacja zlokalizowana jest na poletkach demonstracyjnych.

Bydło opasowe na słomie

Dodatkowe płatności przy ekoschemacie Dobrostan zwierząt, wystarczy certyfikat

Od 12 marca, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, system QMP (QUALITY MEAT PROGRAM) został włączony do dopłat za praktyki dobrostanowe dla rolników.

grafika ruszyły dopłaty

Można już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

Zapraszamy do biur Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pomoc w złożeniu wniosku jest bezpłatna.

Silos zbożowy załadunek traktora

Skup niewypłacalny? KOWR zrekompensuje straty

Ze środków Funduszu Ochrony Rolnictwa będą przyznawane i wypłacane rekompensaty producentom rolnym, którzy nie otrzymali zapłaty za produkty rolne zbyte podmiotowi skupującemu, który stał się niewypłacalny w 2023 roku.

Współczesna obora

Wsparcie na ochronę wód przed azotanami, nabór rusza 20 lutego

Od 20 lutego do 20 marca 2024 roku będzie się można ubiegać o środki na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”. Dofinansowanie pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z którego na ten cel wypłacono już ponad 275 milionów złotych na rzecz 3,6 tysiąca rolników.