Grupy producentów rolnych i organizacje producentów – tworzenie, rozwój i wsparcie finansowe

Grupy producentów rolnych i organizacje producentów

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, organizuje bezpłatną konferencję pod nazwą „Grupy producentów rolnych i organizacje producentów – tworzenie, rozwój i wsparcie finansowe” finansowanej ze środków II schematu pomocy technicznej PROW na lata 2014 – 2020.

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku w Sali Muzeum Gospodarki Mięsnej, w Sielinku ul. Parkowa 2, 64-330 Opalenica.

W programie zaplanowano wykłady, podczas których prelegenci z Ministerstwa Rolnictwa 
i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza omówią zagadnienia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 dotyczące wsparcia dla grup producentów rolnych, zwłaszcza w zakresie ich zakładania, zasad funkcjonowania, oraz finansowania wraz z potrzebną do tego dokumentacją. Na spotkaniach zostaną również poruszane tematy dotyczące prawnych aspektów zrzeszenia się producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem zakładania spółdzielni rolników. Nie zabraknie także informacji dla grup producentów 
i organizacji producentów w ramach PROW 2014 – 2020, z którego nadal korzysta duża liczba grup.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do rolników, którzy chcą założyć grupę producentów rolnych, członków zrzeszonych już w grupie, a także przedstawicieli instytucji i podmiotów pracujących dla rolników i organizacji rolnych, mieszkających i działających na terenie województwa wielkopolskiego.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w konferencji prześlij nam swoją wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat wiadomości: Konferencja – „Grupy producentów rolnych i organizacje producentów – tworzenie, rozwój i wsparcie finansowe”. W treści wpisz Swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz powiat. Na zgłoszenia czekamy do 19.04.2024 r. Na konferencję możesz również zapisać się za pomocą aplikacji EPSU Mobilne. Aplikację pobierzesz bezpłatnie w sklepie Google Play lub App Store, a także logując się na stronie internetowej WODR w Poznaniu poprzez zakładkę w menu Wydarzenia/Szkolenia → otwórz.

Masz pytania związane z konferencją, skontaktuj się z Działem Rozwoju Obszarów Wiejskich, 
tel. 61 8 630 418.