Dwie biało-czarne krowy, przy nich stoją opiekunowie. Jedna z krów ma szarfę z napisem Superczempion.

IV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych na Krajowych Dniach Pola 2023

IV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych była jedną ze stref organizowanej w dniach 3-5 czerwca 2023 roku w Sielinku koło Opalenicy IV edycji Krajowych Dni Pola.

 - WODR

Uczniowie opanowali Sielinko na Krajowych Dniach Pola!

Prawie półtora tysiąca uczniów z całej Polski przyjechało w poniedziałek do Sielinka na Krajowe Dni Pola. Podczas Dnia Młodego Rolnika uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach polowych, w praktyce przekonać się, jak wygląda nowoczesne rolnictwo oraz spotkać się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Bartosikiem.

 - WODR

Tłumy odwiedzających na drugim dniu Krajowych Dni Pola

Drugi dzień Krajowych Dni Pola już za nami! W Sielinku pojawiły się tłumy odwiedzających, którzy mogli obejrzeć pokazy polowe, podziwiać najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych, wydoić naszą krowę Wodrusię, posłuchać regionalnej muzyki lub spróbować lokalnych smakołyków. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

 - WODR

Święto rolnictwo w Wielkopolsce – pierwszy dzień Krajowych Dni Pola w Sielinku za nami!

Tysiące odwiedzających z całej Polski, setki poletek demonstracyjnych i zwierząt, degustacje wielkopolskich smakołyków, występy regionalnych zespołów muzycznych oraz nowoczesny i zabytkowy sprzęt rolniczy – to wszystko czekało na odwiedzających podczas pierwszego dni Krajowych Dni Pola, które 3-5 czerwca odbywają się w Sielinku, koło Opalenicy. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Grafika ilustracyjna promująca Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 - Program wydarzenia

Ponad 800 odmian roślin uprawnych, 18 hektarów terenu, setki zwierząt, najnowocześniejsze rozwiązania w rolnictwie, występy regionalnych zespołów, rękodzieło, degustacje czy historyczny sprzęt rolniczy - to wszystko, a nawet wiele więcej, czeka na osoby, które już 3-5 czerwca pojawią się w Sielinku, koło Opalenicy, na IV Krajowych Dniach Pola organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Sprawdźcie dokładny program wydarzenia.

Grafika ilustracyjna promująca Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

Krajowe Dni Pola – Co nas czeka na największym wydarzeniu rolniczym w tym roku?

Ponad 800 odmian roślin uprawnych, 18 hektarów terenu, setki zwierząt, najnowocześniejsze rozwiązania w rolnictwie, występy regionalnych zespołów, rękodzieło, degustacje czy historyczny sprzęt rolniczy - to wszystko, a nawet wiele więcej, czeka na osoby, które już 3-5 czerwca pojawią się w Sielinku, koło Opalenicy, na IV Krajowych Dniach Pola organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Dyrektor Jacek Sommerfeld stoi przy mównicy i przemawia.

Wielkopolska to symbol gospodarności i pracowitości. Udowodnimy, że tak jest w rzeczywistości

Krajowe Dni Pola to prestiżowa impreza i to dla nas ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie, że możemy ją zorganizować na naszym terenie. Co ważne, to impreza nie tylko dla osób związanych z rolnictwem, ale dla wszystkich, którzy wsią się interesują lub nawet w ogóle jej nie znają, a chciałyby poznać bogactwo naszego rodzimego rolnictwa – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Łukasz Kuleczka stoi na polu w Sielinku

Krajowe Dni Pola: W Strefie Poletek Demonstracyjnych będzie bardzo ciekawie

Podczas Krajowych Dni Pola w Strefie Poletek Demonstracyjnych przygotowaliśmy wiele pokazów o różnorodnej tematyce. Na odwiedzających łącznie czeka ponad 800 poletek – mówi Łukasz Kuleczka, koordynator Strefy Poletek Demonstracyjnych.

Dron latający nad polem w Sielinku

Sztuczna inteligencja na Krajowych Dniach Pola

Innowacje wkraczają coraz szerzej do rolnictwa. Podczas Krajowych Dni Pola w Strefie Innowacji zostanie otwarte centrum testowania sztucznej inteligencji w rolnictwie. Śmiało można powiedzieć, że będzie to wydarzenie na skalę europejską - opowiadają Eliza Lubiatowska-Krysiak oraz Maciej Zacharczuk, koordynatorzy Strefy Innowacji.

Młoda kobieta - Wioleta Barczak - stoi przed ringiem w Sielinku

Setki zwierząt na Krajowych Dniach Pola. „Warto przyjechać i zobaczyć na własne oczy”

Na Krajowych Dniach Pola będzie można podziwiać okazy bydła mlecznego i mięsnego, będą konie, drób, owce oraz króliki. Ale oprócz wskazanych gatunków pojawią się również takie, które są mniej spotykane. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale zapewniam, że warto przyjechać i zobaczyć to na własne oczy – mówi Wioleta Barczak, koordynator strefy Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych na Krajowych Dniach Pola.