Na ławce siedzą kobieta i mężczyzna w podeszłym wieku. Widać ich od tyłu. Obok widać pień drzewa.

Leczenie rehabilitacyjne w ośrodkach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że istnieje możliwość skorzystania z leczenia rehabilitacyjnego organizowanego w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS.

Zbliżenie na stoisko z owocami. Nad straganem widać dwie wyciągnięte ręce, jedna podaje drugiej jabłko.

Portal wielkopolski e-bazarek, czyli promocja lokalnych produktów i usług

Na przestrzeni paru ostatnich lat obserwuje się w zachowaniu konsumenckim nowe trendy - zmieniają się nasze preferencje zakupowe i mechanizmy dokonywania wyborów konsumenckich. Coraz częściej zaczyna nas interesować jakość, ale też i rzetelne informacje na temat produktu oraz forma komunikacji z konsumentami. Ponadto wielu z nas w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przewartościowało swoje potrzeby, co oczywiście wpływa na nasze postawy zakupowe.

Grafika ilustracyjna. Na zielonym tle jest tytuł konferencji, zagadnienia oraz termin i miejsce. Po prawej stronie jest zdjęcie sadzonki.

Konferencja dotycząca zmian w dopłatach bezpośrednich w 2023 roku

W związku ze zmianami w dopłatach bezpośrednich obowiązującymi od 2023 roku, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu organizuje bezpłatną konferencję, podczas której zostaną omówione tematy dotyczące systemu warunkowości, ekoschematów i dobrostanu zwierząt. Konferencja odbędzie się 9 lutego 2023 roku w Sielinku koło Opalenicy.

Zdjęcie przedstawiające szopkę bożonarodzeniową z figurkami świętej rodziny. Obok jest drzewko z lampkami. Zdjęcie jest przyciemnione i nastrojowe.

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo, niech Święta Bożego Narodzenia będą okresem wytchnienia, spokoju oraz okazją do odpoczynku od codziennych trosk. Życzę, abyście spędzili Państwo święta w rodzinnym gronie oraz atmosferze pełnej ciepła i miłości. Oby był to czas, który pozwoli Państwu nabrać nowych sił i energii, by spełniać i realizować zawodowe oraz prywatne marzenia w nadchodzącym Nowym Roku.

Słoneczny dzień. Na zdjęciu, od frontu, widoczna jest siedziba Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

W piątek, 23 grudnia, Ośrodek otwarty do godziny 13

Informujemy, że w piątek, 23 grudnia, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu będzie otwarty do godziny 13. Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszych usług prosimy o wcześniejsze wizyty w naszych biurach doradczych.

Szeroki kadr na statek dryfujący po płytkiej wodzie. Dużą część zdjęcia wypełnia błękitne niebo z białymi chmurami.

Europejski Fundusz Morski, Rybacki i Akwakultury (EFMRA)

Fundusz będzie wdrażany w Polsce za pośrednictwem programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa. Budżet to blisko 732 milionów euro.

Pięć elegancko ubranych osób pozuje do zdjęcia. Druga od prawej stoi kobieta, która trzyma statuetkę i czek.

Dorota Piękna-Paterczyk z WODR drugą najlepszą doradczynią w Polsce!

Dorota Piękna-Paterczyk, główny specjalista do spraw produkcji roślinnej w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Doradca Roku 2022. Gratulujemy!

Grupa ludzi siedzi w sali, widziani są od tyłu. Przed nimi jest ekran z wyświetloną prezentacją. Obok stoi mężczyzna, który przemawia przez mikrofon.

Nowoczesne rozwiązania hasłem Dnia Przedsiębiorcy Rolnego 2022

Wykłady, ożywione dyskusje, rozmowy branżowe i wybory najlepszego doradcy w kraju – tak wyglądał Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2022, organizowany przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu.

Grafika informacyjna dotycząca Dnia Przedsiębiorcy Rolnego 2022. Po lewej stronie na niebieskim pionowym pasku znajduje się data konferencji. Prawą stronę i środek wypełniają logotypy organizatorów, tytuł konferencji oraz logotypy instytucji w ramach operacji z Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2022: konferencja i panel dyskusyjny

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu serdecznie zapraszają na konferencję w formie hybrydowej (stacjonarnie i online), która odbędzie się 17 listopada 2022 roku. Konferencja będzie częścią Dnia Przedsiębiorcy Rolnego 2022 pod hasłem: „Jak innowacyjne rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka w produkcji rolniczej?”.

Na blacie leży otwarty laptop, obok niego pusta kartka papieru oraz długopis.

Ważność zaświadczeń wydawanych przez e-Urząd Skarbowy

Przypominamy, że zaświadczenia wydawane przez e-Urząd Skarbowy są obowiązujące i traktowane na równi z papierowymi wersjami zaświadczenia. Szkoły rolnicze, które przyjmują zaświadczenia od uczniów, powinny zatem uznawać ważność elektronicznych wersji.