Grafika podzielona na dwie części. Z lewej strony są panele fotowoltaiczne i napis Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ, a z drugiej zdjęcie pola kukurydzy i napis Marszew k. Pleszewa 02.10.2022.

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ pod hasłem „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”

Prezentacje sprzętu i poletek, odnawialne źródła energii, regionalne smaki i wiele więcej. W niedzielę, 2 października w Marszewie odbędzie się kolejna edycja Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”, organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Informacja o dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Przedsięwzięcie pod nazwą „Rozwój terenowej infrastruktury edukacyjnej w Sielinku – pokazowa instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Sala lekcyjna. Przy ławkach siedzą obróceni tyłem słuchacze. Przed nimi jest wykładowca, który prezentuje wykład na ekranie.

„Akademia żywienia krów mlecznych – wyzwania współczesnego producenta mleka”. Trzecie spotkanie

19 września 2022 roku grupa hodowców bydła mlecznego i producentów mleka po raz trzeci spotkała się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach kontynuacji operacji „Akademia żywienia krów mlecznych wyzwania współczesnego producenta mleka” organizowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich - SIR.

Na wybiegu znajduje się stado białych kur, stoją ciasno w grupie.

Od 30 września można składać wnioski o wsparcie w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”

Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” będzie prowadzony od 30 września do 31 października 2022 roku. W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przewidziano ponad 108 mln euro na to działanie.

Grafika przedstawiająca rysunek pomarańczowego garnka z napisem "smakujemy lokalnie". Pod spodem jest napis 110 tysięcy złotych dla kół gospodyń wiejskich.

100 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich!

5 września ruszył konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu „Smakujemy lokalnie” pod patronatem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W sumie do wygrania jest 10 grantów w wysokości 10 000 złotych dla tych Kół, które przedstawią najlepsze przepisy na potrawy promujące tradycję kulinarną regionu, z którego pochodzą.

Na stole, przykrytym żółtym obrusem, leżą małe słoiczki z produktami w środku, stoi wazon z kwiatami, wiklinowy koszyk.

Wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich - wnioski do 30 września

Do 30 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego. O takie wsparcie po raz kolejny mogą ubiegać się koła wpisane do prowadzonego przez Agencję Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Przypominamy, że Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu świadczy usługi związane z wypełnianiem dokumentacji. Zapraszamy do naszych biur doradczych.

Grafika informacyjna. Na zielonym tle znajduje się nazwa targów. Wyżej na białym tle jest logotyp imprezy oraz grafiki owoców.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Nadarzynie – 18-19 stycznia 2023

Oficyna Wydawnicza Oikos serdecznie zaprasza do uczestnictwa w trzynastej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2023, które odbędą się w dniach 18–19 stycznia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Zdjęcie do artykułu  - WODR

Naukowe święto ogrodnictwa. Za nami 21. Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe w Gołuchowie

Seminaria naukowe, branżowe konsultacje, różnorodność firm ogrodniczych oraz prezentacje innowacji i odmian warzyw – to wszystko działo się podczas dwudziestej pierwszej edycji Dni Ogrodnika – Targów Międzynarodowych w Gołuchowie koło Kalisza. Wydarzenie było organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Stowarzyszenie Nowoczesny Ogrodnik, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami oraz gospodarza, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Pochmurny dzień. Grupa kilkunastu osób stoi przy kilku stoiskach kół gospodyń wiejskich.

Ludowa muzyka, smakołyki i wielkopolska tradycja zagościły w Gołaszynie

Występy zespołów ludowych, smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz możliwość poznania wielkopolskiej wsi i jej dziedzictwa kulturowego – to wszystko czekało na osoby, które w sobotę, 10 września, pojawiły się w Gołaszynie na wydarzeniu „Wielkopolska Wieś Zaprasza”. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wnętrze sali bankietowej. Uczestnicy gali stoją i pozują do wspólnego zdjęcia.

10 lat Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego!

Dwudniowa konferencja z wykładami na temat biologicznych metod ochrony roślin, dobrostanu krów czy rolnictwa przyszłości, wizyta oraz zwiedzanie muzeum rolnictwa w Szreniawie, uroczysta gala z podziękowaniami dla gospdoarstw współpracujących z WODR - tak przebiegały obchody 10-lecia istnienia Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, które miały miejsce w dniach 8-9 września.