Grafika informacyjna.

Energia dla rolnictwa, kiermasz ogrodniczy i Koła Gospodyń Wiejskich na targach w Marszewie

Wielkopolskie smaki i odnawialne źródła energii dla rolnictwa będą królowały na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie koło Pleszewa. Wydarzenie odbędzie się 1 października na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7 w godzinach 9-16.

Sala konferencyjna. Od tyłu widać publiczność, przed którą jest ekran z prezentacją.

Konferencja Lokalnych Partnerstw do spraw Wody dla Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych

28 września w Wąsowie odbyła się konferencja pod nazwą „Aktywizacja gospodarstw rolnych odpowiedzią na deficyt zasobów wodnych”. Wydarzenie było realizowane w ramach Lokalnych Partnerstw do spraw Wody w Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Po ścieżce między polami jedzie czerwono-czarny ciągnik. W tle są drzewa.

Rozwój małych gospodarstw – nabór do 27 października

Można się już ubiegać o przyznanie wsparcia na Rozwój małych gospodarstw w ramach interwencji z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski będą przyjmowane do 27 października 2023 roku wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 Grafika z owcą, kozą i alpaką.

Dzień ze zwierzętami w Sielinku - zapraszamy 8 października!

Spacer z lamą, karmienie kóz czy wyklejanki z wełny alpak – to wszystko czeka na odwiedzających, którzy 8 października pojawią się na imprezie plenerowej w Sielinku k. Opalenicy. Zapraszamy na wydarzenie „Chów i hodowla małych przeżuwaczy” organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i realizowane w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Grafika informacyjna

Spotkanie w ramach konsultacji publicznych na rzecz rolnictwa

W piątek, 22 września w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się spotkanie w ramach konsultacji publicznych. Tematem będzie strategia zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030.

Grafika informacyjna - Dzień Przedsiębiorcy Rolnego.

Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2023 - zapraszamy na bezpłatną konferencję

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu serdecznie zapraszają 5 października 2023 roku na konferencję Dzień Przedsiębiorcy Rolnego 2023 pod hasłem „Innowacyjne kierunki rozwoju gospodarstw rolnych wspierane przez doradztwo rolnicze”. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej i online.

Grafika informacyjna - Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze w Marszewie

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie – informacje dla wystawców

Już 1 października w Marszewie odbędzie się kolejna edycja Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”. Zachęcamy wystawców do rezerwacji stoisk handlowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 września.

Trzy kolorowe ule stoją w pasiece. Za nimi są drzewa.

Trzy interwencje pszczelarskie – nabór wniosków wydłużony do 15 września

Beneficjenci pomocy udzielanej w ramach trzech interwencji finansowanych z budżetu Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 mają o kilka dni więcej na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o płatność.

Kobiety w fartuchach stoją przy stoisku z potrawami i pozują do zdjęcia.

Pszczoły opanowały Gołaszyn. "Wielkopolska Wieś Zaprasza" za nami!

W upalnej, lecz radosnej atmosferze przebiegło wydarzenie „Wielkopolska Wieś Zaprasza” w Gołaszynie, którego tematem przewodnim były pszczoły. Odwiedzający między innymi degustowali lokalne potrawy i wyrabiali świeczki z wosku.

Grafika informująca o wydarzeniu w Gołaszynie.

Pszczoły, folklor i wielkopolskie smaki - zapraszamy w sobotę do Gołaszyna!

Wykłady pszczelarskie, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i liczne atrakcje czekają na odwiedzających już w najbliższą sobotę, 9 września w Gołaszynie. Tegoroczna edycja wydarzenia „Wielkopolska Wieś Zaprasza” odbędzie się pod hasłem „Wielkopolska miodem płynąca”. Początek o godzinie 10.