Na blacie leży otwarty laptop, obok niego pusta kartka papieru oraz długopis.

Ważność zaświadczeń wydawanych przez e-Urząd Skarbowy

Przypominamy, że zaświadczenia wydawane przez e-Urząd Skarbowy są obowiązujące i traktowane na równi z papierowymi wersjami zaświadczenia. Szkoły rolnicze, które przyjmują zaświadczenia od uczniów, powinny zatem uznawać ważność elektronicznych wersji.

Elektroniczny system Urzędu Skarbowego, czyli e-Urząd Skarbowy, to serwis, w którym klienci Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) szybko, łatwo i kompleksowo załatwią swoje sprawy podatkowe.

Klienci za pośrednictwem serwisu mogą wystąpić o wydanie zaświadczeń związanych z przychodem, dochodem, ubezpieczeniem i tym podobnych. Zaświadczenia wydawane w e-Urzędzie Skarbowym są kwalifikowane pieczęcią elektroniczną Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, co oznacza że są autentyczne i powinny być traktowane na równi z dokumentami papierowymi czy elektronicznymi, podpisywanymi przez pracowników urzędów skarbowych.

Uczelnie, szkoły oraz inne placówki są zobowiązane do akceptowania elektronicznych wersji zaświadczeń wydanych przez e-Urząd Skarbowy. Zaświadczenia podopisywane kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną szefa KAS pracownicy jednostek nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą zweryfikować na stronie gov.pl i w ten sposób potwierdzić ich autentyczność.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.