prezentacja byka podczas wystawy

V Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Informacja dla hodowców na temat wystawy, która odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2024 roku w Sielinku koło Opalenicy.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza rolników, hodowców oraz mieszkańców obszarów wiejskich i miast do udziału w V Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych która odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2024 roku w godzinach 9.00-17.00 w Sielinku k. Opalenicy.

Miejsce imprezy: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku, ulica Parkowa 2; 64-330 Opalenica.

V Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest jednocześnie XXIX wystawą zwierząt organizowaną w Sielinku. Stanowi ona stały punkt w kalendarzu imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród hodowców, jak i firm z branży rolniczej – zarówno zaopatrujących hodowców w pasze, jak i oferujących wyposażenie lub świadczące usługi dla gospodarstw specjalizujących się w produkcji zwierzęcej. Podczas wystawy organizowane są liczne pokazy dedykowane przede wszystkim mieszkańcom obszarów wiejskich oraz rodzinom z dziećmi. Są to m. in. pokazy: fittingu – czyli przygotowania zwierzęcia do wystawy, oceny bydła mięsnego, pokazy koni, strzyży owiec i wiele innych.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym hodowcom z województwa wielkopolskiego i województw sąsiadujących. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest „świętem hodowców”, ponieważ uczestnictwo w wystawie stanowi dla nich niepowtarzalną okazję do zaprezentowania dorobku hodowlanego. Podczas wystawy oceniane są zwierzęta hodowlane z poszczególnych gatunków: bydło mleczne, bydło mięsne, konie, drób i króliki, spośród których wybierane są te o najlepszym eksterierze. W minionym roku wyłoniono 48 Czempionów w ramach 48 kategorii zwierząt.

Ponadto organizowane są spotkania tematyczne ze związkami hodowców, branżystami, instytutami i przedstawicielami uczelni, którzy chętnie dzielą się najaktualniejszą wiedzą z zakresu nowych trendów w chowie i hodowli zwierząt. Wystawę odwiedza co roku ponad 20 tysięcy osób zainteresowanych chowem i hodowlą zwierząt, a także rodziny z dziećmi, dla których zwierzęta hodowlane stanowią niemałą atrakcję.

Mamy nadzieję, że również tegoroczna V edycja Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będzie dla Państwa okazją do zaprezentowania dorobku hodowlanego, działalności przedsiębiorstwa oraz do zdobycia aktualnej, specjalistycznej wiedzy na temat trendów w chowie i hodowli zwierząt. Ponadto, uczestnictwo w Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych stworza możliwości pozyskania nowych kontaktów oraz klientów, czego serdecznie Państwu życzymy.

Do zobaczenia na V Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych!

 

Zgłoszenie udziału w V RWZH

 1. Warunkiem udziału w Wystawie jest przesłanie zgłoszenia z oryginalnymi pieczątkami i podpisami osób upoważnionych (do pobrania poniżej) na adres: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, ul. Sieradzka 29; 60-163 Poznań oraz dokonanie wpłaty za zamówione stoisko do dnia 17 maja 2024 roku. Lub przesłanie karty zgłoszeń do odpowiedniego dla danego gatunku związku hodowców (w przypadku przesłania karty zgłoszeń do związku hodowców, związek ma obowiązek przesłać zebrane karty do WODR w Poznaniu).
 2. Kartę zamówienia noclegów i posiłków należy przesłać na adres: Iwona Huchwajda, WODR w Poznaniu ul. Parkowa 2, Sielinko, 64-330 Opalenica oraz w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon: 519 623 385 w terminie do dnia 17 maja 2024 roku. Liczba miejsc noclegowych w hotelu jest ograniczona.
 3. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest wysłanie przez organizatora obowiązującej KARTY WJAZDU. Posiadanie KARTY WJAZDU jest warunkiem wjazdu na teren Targów.
 4. Przywóz zwierząt będzie możliwy w piątek 7 czerwca: w godzinach 12:00-20.00, sobota 8 czerwca do godz. 8:30.
 5. Wywóz zwierząt będzie możliwy w niedzielę 9 czerwca po godz. 17:00.
 6. Poza wyznaczonymi godzinami obowiązuje całkowity zakaz ruchu pojazdów, włączania silników i tym podobne.
 7. UWAGA! BRAK WJAZDU NA TEREN TARGÓW W CZASIE ICH TRWANIA
Wpłaty można dokonać na konto bankowe 31 1130 1088 0001 3152 0620 0003 Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ulica Sieradzka 29, 60-163 Poznań; z dopiskiem V RWZH Sielinko 2024.

 

Informacji udzielają 

 • Wioleta Barczak – Komisarz V RWZH, Główny specjalista ds. produkcji zwierzęcej, tel. 61 863 04 27 oraz 500 678 956
 • Jarosław Cieśla – Z-ca Komisarza V RWZH, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 4 z siedzibą w Poznaniu; telefon 61 863 04 42 oraz 512 717 985
 • Weronika Dziubała – Sprawy organizacyjne V RWZH (karty zgłoszenia, świadectwa zdrowia), Stażysta specjalista ds. produkcji zwierzęcej; telefon 61 863 04 42 oraz 723 678 071
 • Iwona Huchwajda - Sprawy organizacyjne V RWZH (karty zgłoszenia noclegów, posiłków), Referent tel. 519 623 385
Dokumenty do pobrania