Baner reklamujący targi w Sielinku. Są na nim informacje o nazwie i dacie imprezy, logotyp krajowych dni pola oraz mapa wielkopolski z różnymi rolniczymi zdjęciami w tle.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Wystawa Zwierząt - Sielinko 2022. Informacje dla wystawców

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza Państwa do udziału w trzeciej Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, dwudziestej szóstej Wystawie Zwierząt, stanowiącej integralną część dwudziestych ósmych Wielkopolskich Targów Rolniczych organizowanych w dniach 4 i 5 czerwca 2022 roku w godzinach 9:00 – 17:00 w Sielinku koło Opalenicy.

Miejsce imprezy: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego (PZDR) numer 2 z siedzibą w Sielinku, ulica Parkowa 2, 64-330 Opalenica.

Trzecia Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych (RWZH) w Sielinku będzie okazją do zaprezentowania najlepszych pod względem pokroju zwierząt hodowlanych z regionu centralnej i południowo-zachodniej Polski.

Wystawa obejmie prezentację, sędziowską ocenę oraz wybór pożądanego eksterieru zwierząt hodowlanych w kategoriach: bydło mięsne, bydło mleczne, konie, drób, króliki. Najpiękniejsze okazy zwierząt będą walczyły o tytuły czempionów i wiceczempionów, spośród których zostanie wyłoniony Superczempion Wystawy.

Wystawa będzie okazją dla zwiedzających do podniesienia wiedzy z zakresu produkcji zwierząt hodowanych oraz umożliwi szeroki udział i zwiedzanie przygotowanych ekspozycji zwierząt. Ponadto, plenerowy charakter całego wydarzenia będzie ciekawą i wartościową formą spędzania czasu dla rodzin zamieszkujących nie tylko obszary wiejskie, ale także i miasta.

Podczas trwania wydarzenia zaplanowane jest przeprowadzenie wykładów (prelekcji) przez przedstawicieli związków hodowców oraz uczelni rolniczych na temat zasad dobrostanu i bioasekuracji oraz innowacyjnych rozwiązań w produkcji zwierzęcej, a także organizacja stoisk wystawienniczych i pokazów nowych rozwiązań w technologii produkcji zwierzęcej, które stworzą możliwości do wymiany wiedzy dotyczącej innowacyjnych rozwiązań (technicznych, technologicznych, hodowlanych) w zakresie technologii produkcji zwierzęcej.

Zgłoszenia udziału w Wystawie

Zgłoszenia udziału w Wystawie należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 13 maja 2022 roku poprzez przedłożenie starannie wypełnionej karty zgłoszenia zwierząt (zgodnie z formularzem) z uwzględnieniem dokładnego adresu do korespondencji (miejscem zamieszkania) i telefonem do kontaktu.

Karty zgłoszenia zwierząt należy przesłać na adres: Maria Bałwas, WODR Poznań ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań oraz w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warunkiem udziału hodowców w Wystawie jest wniesienie opłaty w terminie do dnia 20 maja 2022 roku za obsługę stoiska (stanowiska) dla zwierząt na konto WODR w Poznaniu z dopiskiem: Trzecia Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Sielinko 2022, na numer rachunku bankowego do wpłat za RWZH w Sielinku: Bank Gospodarstwa Krajowego 31 1130 1088 0001 3152 0620 0003.

Ponadto wszystkie zwierzęta przywiezione na Wystawę muszą być klinicznie zdrowe i spełniać wymagania określone przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowym Tomyślu podane w piśmie, znak: PIW.NT.ChZ.6141.18.2022 z dnia 15 marca 2022, dołączonym przez organizatora do Regulaminu.

Kontakt oraz dokumenty

Informacji udzielają:

Komisarz trzeciej RWZH – Michał Sosiński, telefon (tel.) 723 678 000; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca Komisarza trzeciej RWZH – Jarosław Cieśla, tel. 512 717 985; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komisarz Targów - Sergiusz Stryszak, tel. 693 700 622; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty zgłoszenia zwierząt - Maria Bałwas tel. 512 718 036; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty zamówienia noclegów i posiłków – Agnieszka Palicka; tel. 519 623 385; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:

1. Planowany Program wydarzeń (plik pdf – 190 kilobajtów)

2. Regulamin Trzeciej Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych 2022 (plik pdf – 623 kilobajty)

3. Karta zgłoszenia hodowcy (plik pdf – 383 kilobajty)

4. Karta zamówienia noclegów i posiłków (plik pdf – 385 kilobajtów)

5. Pismo Powiatowego Inspektoratu Weterynarii (plik pdf – 1,04 megabajtów)