Dyrektor Jacek Sommerfeld stoi przy mównicy i przemawia.

Zorganizujemy Krajowe Dni Pola po wielkopolsku – porządnie i jak najlepiej

Jesteśmy świadomi tego, że przed nami jeszcze dużo pracy, ale jednocześnie jestem spokojny, że dobrze ją wykonamy, a Krajowe Dni Pola zostaną zorganizowane po wielkopolsku, czyli porządnie i jak najlepiej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu o przygotowaniach do Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, które odbędą się 3-5 czerwca 2023 roku w Wielkopolsce.

Jest Pan spokojny?

Z reguły jestem spokojnym człowiekiem, ale czasami, jak każdy z nas, odczuwam również stres i nerwy. Dlaczego jednak miałbym aktualnie nie być spokojny?

Do Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, które organizuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, zostało już tylko nieco ponad pół roku. Wraz z upływem kolejnych miesięcy stres związany z organizacją takiego wydarzenia będzie zapewne coraz większy.

Rzeczywiście, czas płynie nieubłaganie i jesteśmy świadomi tego, że będzie go coraz mniej. Kiedy kilka miesięcy temu zaczęliśmy pierwsze spotkania dotyczące organizacji Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, byliśmy świadomi tego, jak wielkie czeka nas wyzwanie. Organizacja takiego wydarzenia jest dla nas zaszczytem i cieszymy się z tego, że w przyszłym roku będziemy gościli środowisko rolnicze z całej Polski, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to również wielki wysiłek organizacyjny. Na szczęście pracownicy WODR to bardzo doświadczony i sprawdzony zespół, który niejednokrotnie poradził sobie z wieloma różnorodnymi zadaniami i wyzwaniami. Dlatego jestem przekonany i spokojny o to, że tym razem również damy radę, a Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 okażą się dużym sukcesem. Zwłaszcza, że przygotowania do nich już trwają.

Cała rozmowa dostępna jest na stronie internetowej Krajowych Dni Pola Sielinko 2023.

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 - patroni i partnerzy

Krajowe Dni Pola to niepowtarzalne „święto pola” obejmujące obchody główne oraz całoroczne wybrane wydarzenia w całym kraju. Podczas tego wydarzenia prezentowana będzie oferta firm, instytucji, organizacji zaopatrujących polskie rolnictwo w rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne w zakresie produkcji roślinnej.

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 zostały objęte patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Patronami medialnymi Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 są: TVP3 Poznań, Radio Poznań, Radio Emaus, Głos Wielkopolski, portale Nasze Miasto pl, Wieści Rolnicze, Top Agrar, Agro Profil, Wiadomości Rolnicze Polska, Poradnik Gospodarski, wydawnictwo APRA, portal Farmer pl, portal Gospodarz pl.

Głównymi partnerami naukowymi Krajowych Dni Pola są: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych.

Zapraszamy do Sielinka w dniach 3-5 czerwca 2023 roku.