Sala konferencyjna. Przy długim stole nakrytym zastawą do kawy siedzą ludzie po obu stronach. Na szczycie stołu stoi mężczyzna w garniturze i przemawia. Za nim jest ekran z wyświetloną prezentacją na temat Krajowych Dni Pola 2023.

Spotkanie z samorządami w sprawie Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

We wtorek, 6 września w Sielinku odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów wielkopolskich w sprawie współpracy podczas Krajowych Dni Pola 2023, organizowanych w dniach 3-5 czerwca przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Na wstępie Jacek Sommerfeld, dyrektor WODR w Poznaniu podkreślił udział gmin i powiatów w tworzeniu największej imprezy rolniczej w kraju, jako podmiotów pielęgnujących dziedzictwo kulturowe w Wielkopolsce. Rozmowy dotyczyły partnerstwa oraz udziału jednostek administracyjnych w organizacji KDP 2023 z nastawieniem na promocję lokalnych zasobów.

- Organizacja Krajowych Dni Pola to duże wyzwanie, do którego cały czas się przygotowujemy. Chcemy zaprosić do współpracy wielu partnerów, w tym właśnie samorządy wielkopolskie, aby wspólnie pokazać różnorodność i bogactwo naszego regionu, który ma dużo do zaoferowania - mówił Jacek Sommerfeld.

Podczas spotkania głos zabrał również Michał Sosiński, komisarz Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, który omówił założenia związane z organizacją wydarzenia, a także Norbert Kowalski – specjalista do spraw public relations, który opowiedział o działaniach promocyjnych.

Czwarte Krajowe Dni Pola 2023 odbędą się w dniach 3-5 czerwca w Sielinku koło Opalenicy. Są to największe targi branżowe w Polsce, dedykowane rolnikom, hodowcom i producentom, a także uczniom szkół rolniczych.