Zbliżenie na truskawki rosnące w szklarni w doniczkach. Z doniczek zwisają gałązki, na których są czerwone i zielone truskawki.

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023: Strefa ogrodnicza

W Strefie ogrodniczej zainteresowani znajdą ofertę najnowszych środków produkcji przeznaczonych dla nowoczesnego ogrodnictwa i rolnictwa, a także uzyskają wsparcie specjalistów z instytucji badawczych.

W obszarze dedykowanym ogrodnictwu i sadownictwu będzie można zapoznać się z innowacyjnymi technologiami produkcji owoców, warzyw oraz roślin ozdobnych. Zwiedzającym zostaną przedstawione nowe preparaty biologiczne o działaniu ochronnym i nawozowym, polecane dla upraw ogrodniczych i rolniczych zgodnie z regulacjami Europejskiego Zielonego Ładu. Co więcej, rolnicy będą mogli porozmawiać z fachowcami na temat alternatywnych źródeł dochodu.

W Strefie ogrodniczej znajdzie się również stoisko Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach, gdzie będzie można uzyskać informacje oraz materiały drukowane, promujące wyniki otrzymane podczas projektów badawczych. Stoisku będzie towarzyszyła mała wystawa z dostępnymi w czerwcu odmianami owoców wyhodowanych w Instytucie.

Stanisław Zabarski