Program V Krajowych Dni Pola

Największe wydarzenie rolnicze w tym roku odbędzie się w połowie czerwca w Boguchwale.

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizuje V Krajowe Dni Pola, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca 2024 roku w Boguchwale koło Rzeszowa. To największa impreza dla środowiska związanego z branżą rolniczą, której hasłem przewodnim w tym roku będzie „Nowoczesne rolnictwo”.

Ponad 2000 poletek doświadczalnych, różnorodne gatunki i odmiany, setki zwierząt, najnowocześniejsze rozwiązania w rolnictwie, występy regionalnych zespołów, rękodzieło, degustacje, innowacyjny sprzęt rolniczy - to tylko wybrane atrakcje, jakie czekają na odwiedzających Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie służące upowszechnianiu i propagowaniu innowacji w produkcji rolniczej poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin, ofert firm z sektora rolniczego oraz produktów lokalnych przetwórców i producentów żywności. Ze względu na zakres tematyczny wydarzenie podzielono na trzy sektory w dwóch lokalizacjach o łącznej powierzchni 31 hektarów.

Tekst: Sylwia Kołodziej, referent ds. wydawnictw i promocji PODR Boguchwała

 

PROGRAM V KRAJOWYCH DNI POLA dostępny jest na stronie: www.dnipola2024.pl