Grafika informacyjna konkursu

Weź udział w 3. ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”

Przypominamy, że trwa ogólnopolski, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września 2023 roku.

Organizator czeka na Wasze zgłoszenia i filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Dlatego nie zwlekaj! Prześlij pilnie do Organizatora swoje zgłoszenie oraz nagraj i przekaż swój film. Pokaż jak zmienia się polska wieś.

Jak się zgłosić?

Organizator przyjmuje formularze zgłoszenia do 22 września 2023 roku, a filmy do 13 października 2023 roku. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz na stronach partnerów konkursu: ARiMR i KOWR.

Cel konkursu

Konkurs jest skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.

Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Zobaczymy, że rolnik to człowiek wszechstronny, który pielęgnuje tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptuje trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Przekonamy się, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne i która zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe.

Młodzi mieszkańcy wsi! Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie! Organizator czeka na Wasze formularze zgłoszenia do 22 września 2023 roku, a na filmy do 13 października 2023 roku.