Grupa kobiet w strojach regionalnych uśmiecha się do zdjęcia.

Trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich – termin do 17 marca!

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze danego regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w organizowanych konkursach. Najlepsze Koła zdobędą wartościowe nagrody na każdym etapie rywalizacji. Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjny, niedzielny obiad z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem, muzyką i pysznym polskim jedzeniem i związanymi z tym tradycjami.

Kategorie konkursowe

Wybory Miss Wdzięku

To próba dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, są pełne klasy i wdzięku. W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się Panie będzie strój, w którym kandydatki pojawiłyby się na niedzielnym obiedzie. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 roku życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

Podczas Konkursu Koła mają za zadanie przygotować dwudaniowy, niedzielny obiad, w skład którego wchodzi zupa z makaronem oraz drugie, dowolnie wybrane danie. Koła mogą przygotować tradycyjne, regionalne dania.

Konkurs Artystyczny

To kategoria konkursowa, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością! Zgłoszenia powinny nawiązywać do regionalnych tradycji niedzielnego obiadu: tańce, przyśpiewki, własnoręcznie szyte obrusy lub inne rękodzieło. Wszystkie chwyty dozwolone!

Etapy konkursowe

I etap konkursu – Eliminacje Wstępne

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe wybiorą najbardziej inspirujące Koła ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu – Półfinałów Wojewódzkich.

II etap konkursu – Półfinały Wojewódzkie

Półfinały Konkursów odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. W trakcie Półfinałów Wojewódzkich wyłonieni zostaną zwycięzcy każdej kategorii konkursowej, którzy przejdą do trzeciego etapu – Finału. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody. Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 złotych.

III etap konkursu – Finał

Finał Festiwalu odbędzie się 30 września 2023 roku na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 10 000 złotych.

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie internetowej: www.festiwalpolskaodkuchni.pl

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 marca 2023 roku!