Grafika przedstawiająca warunki konkursu.

Ogólnopolski konkurs filmowy dotyczący sektora rybackiego - 6000 złotych do wygrania!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym „Nie tylko dla ryb – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił moje otoczenie”. Materiał należy przesłać do 31 października 2023 roku.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy wśród ogółu społeczeństwa, uczniów, młodzieży, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz budżetu państwa i ich wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny sektora rybackiego i obszarów zależnych od rybactwa w Polsce, a także promocja efektów realizacji Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Chcemy przedstawić pozytywny wizerunek rybaka/przetwórcy rybnego czy innej osoby, której praca związana jest z branżą rybacką oraz pokazać, że obszary zależne od rybactwa mogą być atrakcyjnymi miejscami do życia czy wypoczynku.

Uczestnicy i nagrody

Konkurs jest skierowany do dwóch kategorii uczestników:

  • 1. kategoria - młodzieży w wieku od 15 do 24 roku życia;
  • 2. kategoria - mieszkańców Polski powyżej 24 roku życia (w tym beneficjentów PO RYBY 2014-2020).

Najlepsze prace konkursowe zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi, dla każdej kategorii, osobno:

  • za zajęcie 1. miejsca – 6000 złotych brutto;
  • za zajęcie 2. miejsca – 4000 zł brutto;
  • za zajęcie 3. miejsca – 2500 zł brutto.

Ponadto dopuszcza się przyznanie wyróżnień, każde w wysokości 1000 zł brutto.

Dokumenty zgłoszeniowe

Formularz zgłoszeniowy oraz film należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 października 2023 roku. Następnie należy dostarczyć oryginał formularza na adres Departamentu Pomocy Technicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi do 13 listopada 2023 roku.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.