Słoneczny dzień. Na trawie stoją kolorowe ule, które znajdują się w pasiece w Sielinku. W tle widoczne są drzewa.

Konkurs plastyczny „Rój pomysłów wokół ula"

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARIMR) zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Rój pomysłów wokół ula", który ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

Konkurs kierowany jest do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

 • dzieci ze szkół podstawowych
 • młodzież i osoby dorosłe.

Praca plastyczna zgłoszona do konkursu może być wykonana w dowolnej technice i formie, na przykład: obraz, rysunek, rzeźba, instalacja. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Prace nagrodzone i wyróżnione zaprezentowane będą na profilach ARiMR w mediach społecznościowych oraz na wystawie w Centrali ARiMR w Warszawie.

Założenia konkursu

Konkurs trwa od 15 kwietnia do 17 maja. Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy obszarów wiejskich, z wyjątkiem pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym) oraz dzieci pracowników ARiMR.

Każdy z autorów może zgłosić do konkursu jedną pracę (rysunek, rzeźba, instalacja i tym podobne) przesyłając do organizatora jej fotografię. W przypadku zgłoszenia większej liczby prac (fotografii kilku prac) zgłoszenie zostanie odrzucone. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo). Technika wykonania fotografii jest dowolna (na przykład: aparat cyfrowy, smartfon).

Warunki konkursu

 1. Zdjęcia prac należy przesłać do 17 maja 2022 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości pisząc: konkurs plastyczny pt. „Rój pomysłów wokół ula”.
 2. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie JPG o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi (bez kompresji).
 3. Fotografii powinien towarzyszyć opis zawierający: tytuł pracy, dane personalne autora pracy (imię nazwisko, adres, kod pocztowy, miejscowość i województwo). Do przesyłki należy dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami.
 4. Nadesłanie zdjęć prac na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnionym formularzem i pozostałymi załącznikami oznacza, że Uczestnik/Uczestniczka konkursu oraz rodzic/opiekun prawny Uczestnika/Uczestniczki konkursu zapoznali się z treścią Regulamin konkursu i akceptują jego treść.
 5. Prace będą oceniane przez pięcioosobowe jury składające się z pracowników Biura Prasowego ARiMR na podstawie nadesłanych zdjęć.

Kryteria oceny prac, ogłoszenie wyników i nagrody

Prace oceniane będą pod względem:

 • jakości i estetyki,
 • siły przekazu/kreatywności,
 • spójności z tematyką konkursu.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 20 maja 2022 roku w Światowym Dniu Pszczół na stronie internetowej ARiMR. Zdjęcia nagrodzonych prac zostaną opublikowane na stronie ARiMR oraz na profilach Agencji w mediach społecznościowych.

Dla autorów wyróżnionych prac przygotowane będą upominki firmowe ARiMR, a laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wyłonieni w dwóch kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości odpowiednio:

 • w pierwszej kategorii - dzieci ze szkół podstawowych - około 1 500 złotych brutto,
 • w drugiej kategorii - młodzież i osoby dorosłe - około 2 500 złotych brutto.

Nagrodzone i wyróżnione prace mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych materiałach wydawanych przez ARiMR.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, razem z niezbędnymi dokumentami, dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tekst: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zdjęcia: