Grafika ilustracyjna. Na górze znajduje się nazwa konkursu, poniżej wypisane są zasady. Z prawej strony znajduje się rysunek przedstawiający ścieżkę na lądzie, drzewa, domy i ludzi, a także morze i ryby.

Rusza druga edycja konkursu plastycznego „My i Ryby”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym pod nazwą „My i Ryby - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas”. Termin zgłoszeń upływa 3 marca 2023 roku.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, skierowanie uwagi młodych ludzi na zmiany, jakie nastąpiły w otoczeniu dzięki środkom unijnym oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

Zasady i nagrody

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas 1-3,
  • uczniowie klas 4-6,
  • uczniowie klas 7-8.

W ramach konkursu należy wykonać pracę plastyczną prezentującą, jak wiele w Polsce zmieniły środki unijne z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” (PO RYBY 2014-2020).

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy zawarty w Regulaminie (do pobrania poniżej) oraz przesłać go razem z pracą plastyczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dokumenty przyjmowane są do 3 marca 2023 roku.

Organizator wyłoni trzech laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu, w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 1000 złotych. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do pobrania: Regulamin Konkursu