Słoneczny dzień. Na zdjęciu widoczna jest nowa, drewniana wieża widokowa w gminie Osieczna, która stoi w lesie.

Nowa wieża widokowa na terenie gminy Osieczna

Na miłośników pięknych widoków i leśnych spacerów czeka nowowybudowana wieża widokowa „Jagoda2”. Na wzgórzu, wśród lasów, nieopodal centrum Osiecznej, powstała 30-metrowa budowla, z której rozpościera się przepiękny widok na Osieczną i okolicę.

Osieczna ma wyjątkową atrakcję. To nowa wieża widokowa

Nowa wieża zastąpiła starą, która nie nadawała się już do użytku i była o wiele niższa. Budowa nowego obiektu trwała siedem miesięcy. Z nowej wieży doskonale widać Jezioro Łoniewskie, okoliczne wioski oraz zielone połacie lasów i pól uprawnych.

Dotarcie do nowej wieży nie jest trudne, przy drodze postawiono tablice informacyjne. Jadąc od strony Leszna należy skręcić w prawo tuż za stacją benzynową, po dystansie około jednego kilometra ponownie skręcamy w prawo i docieramy do niewielkiego parkingu leśnego.

Słoneczny dzień. Widok z wieży widokowej na okoliczne lasy.

Słoneczny dzień. Widok z wieży widokowej na pobliskie jezioro i lasy.

W dalszą drogę musimy się wybrać pieszo lub rowerem. Wzdłuż leśnej ścieżki prowadzącej do wieży ustawiono tablice edukacyjne. Pokonując drogę pod górę, można zatrzymać się i poczytać o roli i funkcjach lasu oraz występujących w Wielkopolsce żółwiach.

Aby móc podziwiać piękne widoki trzeba pokonać około 150 stopni schodów, podzielonych na 21 segmentów. Obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem i przyciąga miejscowych spacerowiczów i wielu turystów.

Pochmurny dzień. Przy ulicy stoi drewniana tablica informacyjna o wieży widokowej.

Słoneczny dzień.  Na zdjęciu widoczna jest nowa, drewniana wieża widokowa w gminie Osieczna, która stoi w lesie.