Na ringu biegną dwa konie. W tle widać publiczność.

Premiowanie Źrebiąt Związku Hodowców Koni Wielkopolskich – ocena koni w Sielinku

W niedzielę, 30 lipca zapraszamy do Sielinka na wydarzenie „Premiowanie Źrebiąt Związku Hodowców Koni Wielkopolskich”. Zgłoszenia hodowców przyjmujemy do 20 lipca.

Podczas wydarzenia komisja dokona oceny koni i przyzna nagrody finansowe. Prezentacja źrebiąt jest okazją dla hodowców do zademonstrowania swoich najlepszych okazów w stadzie, z kolei dla odwiedzających będzie atrakcją, niespotykaną na co dzień. Zapraszamy!

Organizatorami są:

  • Związek Hodowców Koni Wielkopolskich,
  • Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu,
  • Koło Powiatowe w Nowym Tomyślu,
  • Koło Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim,
  • Koło Powiatowe w Kościanie.

Miejsce: Centrum Wystawiennicze WODR w Sielinku, ulica Parkowa 2, 64-330 Opalenica.

Zakres: Źrebięta przy matkach urodzone w 2023 roku, rasy wielkopolskiej, polski koń sportowy, małopolskiej, śląskiej oraz kuce. Podział na grupy – źrebięta o rodowodach skokowych, ujeżdżeniowych, z podziałem na płeć. Oceniany będzie typ, pokrój, zdrowie i rozwój oraz ruch.

Zgłoszenia

Hodowców zachęcamy do zgłaszania zwierząt do Biura Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, ulica Kłeckoska 14, 62-200 Gniezno. Dane kontaktowe: telefon 61/ 847-14-52 oraz e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostateczny termin zgłoszeń upływa 20 lipca 2023 roku!

Opłata za boks dla członków ZHKW wynosi 150 złotych za pierwsze zgłoszone źrebię i 100 złotych za każde kolejne źrebię. Opłata za boks dla hodowców niezrzeszonych w ZHKW wynosi 250 złotych za każde źrebię.

Wpłaty należy dokonać na konto Związku Hodowców Koni Wielkopolskich o numerze 70 2030 0045 1110 0000 0041 2550 z dopiskiem – „Premiowanie źrebiąt Sielinko i nazwa źrebięcia”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu oraz odwiedzenia naszego stoiska WODR!

Do pobrania: Regulamin PŹZHKW (plik PDF – 270 kilobajtów)

Tekst: Maria Biernacka