Pod namiotem stoją trzy uśmiechnięte kobiety w białych fartuchach i czerwonych wiankach na głowie. Przed nimi jest stolik z produktami oraz ozdobami z kwiatów.

Wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich: obowiązkowe sprawozdania do końca stycznia

Do 31 stycznia Koła Gospodyń Wiejskich powinny rozliczyć się z pomocy przyznanej na prowadzenie działalności statutowej w 2022 roku. Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić otrzymane środki.

Przypominamy, że 31 stycznia 2023 roku jest ostatnim dniem na złożenie przez KGW sprawozdań z pomocy przyznanej na aktywność statutową w 2022 roku. Nabór wniosków trwał od 1 kwietnia do 30 września 2022 roku, a do 31 grudnia 2022 roku trzeba było wydać otrzymane dofinansowanie.

W minionym roku koła wpisane do prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich – obecnie jest w nim około 12 tysięcy KGW – mogły ubiegać się o wsparcie już po raz piąty. Pula środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponownie 70 milionów złotych, nie zmieniły się też stawki pomocy. Dofinansowanie w wysokości ponad 61,6 miliona złotych przyznano 11 375 kołom.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa