Słoneczny dzień. Na zdjęciu widoczny jest od frontu budynek Powiatowego Zespołu Doradztwa numer 7 w Marszewie.

Marszew

Informacje na temat bazy szkoleniowo-noclegowej oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 7 w Marszewie.

W strukturze Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 7 z siedzibą w Marszewie funkcjonuje Ośrodek Edukacyjno-Wystawowy, który działa od stycznia 2007 roku jako baza szkoleniowa dla doradców Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

Do zadań ośrodka należy m.in.: prowadzenie działalności demonstracyjnej i doświadczalno-wdrożeniowej w oparciu o prowadzone pole demonstracyjne, organizacja i obsługa techniczna szkoleń, pokazów polowych i warsztatów dla doradców, rolników i mieszkańców obszarów wiejskich, organizowanie targów, dni pola, wystaw rolniczych i innych odpowiadających za wprowadzanie innowacji do produkcji rolniczej i na obszarach wiejskich, sprzedaż usług noclegowych i gastronomicznych.

Zadania realizujemy w oparciu o naszą siedzibę, tereny wystawowe oraz pole demonstracyjne.

W latach 2013-2015 ośrodek przeszedł gruntowną rewitalizację i modernizację. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, gmin i powiatów południowej i wschodniej Wielkopolski, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Stowarzyszenia LGD7 „Kraina Nocy i Dni” oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nowy wizerunek zyskały tereny wystawowe oraz obiekty, w których pracują na co dzień doradcy i pracownicy ośrodka.

Obecnie nasza siedziba to budynek energooszczędny i bardziej przyjazny środowisku dzięki m.in.: zainstalowanym tu ogniwom solarnym, systemowi „szarej wody” wykorzystującemu wodę deszczową w sanitariatach, nowoczesnym profilom okiennym o wysokiej izolacyjności cieplnej oraz ociepleniu ścian zewnętrznych. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków własnych WODR oraz dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do zadania pt. „Modernizacja i rozbudowa bazy dydaktyczno-szkoleniowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu z wykorzystaniem technologii energooszczędnych i przyjaznych środowisku”.

Konferencje i szkolenia

Baza dydaktyczna Ośrodka Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie pozwala na sprawną obsługę szkoleń, seminariów i konferencji własnych (WODR) oraz zleconych.

Posiadamy dwie sale konferencyjne: dla grupy do 49 osób (lub dwóch grup do 20 osób), dla grupy do 10 osób.

Sale są klimatyzowane, wyposażone w nagłośnienie, sprzęt multimedialny i dostęp do Internetu.

Wnętrze sali konferencyjnej. Drewniane stoły i krzesła stoją w dwóch rzędach. W tle widać opuszczoną tablicę, na której można wyświetlać prezentacje.

Wnętrze pomieszczenia. W sali małej na podłodze stoi kilka krzeseł dookoła prostokątnego stołu.

Wnętrze pomieszczenia. Drewniane stoły i krzesła stoją w dwóch rzędach. W tle widoczne są okna.

Słoneczny dzień. Na zdjęciu widoczna jest hala wystawiennicza Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Marszewie.

Noclegi

Ośrodek Edukacyjno-Wystawowy w Marszewie posiada 25 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Rezerwacja telefoniczna w dni robocze w godz. 7.00 - 15.00 pod numerami tel. 62 74 27 370 oraz 723 678 003.

Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy nie tylko gości i uczestników targów i wystaw, ale wszystkich szukających wygodnych i komfortowych noclegów w okolicy Jarocina.

Wnętrze pokoju dwuosobowego w Marszewie. Dwa łóżka stoją przy ścianach po obu stronach pokoju. Między nimi jest okno oraz szafki nocne.

Wnętrze pokoju. Dwa krzesła stoją przy kwadratowych stole. W tle widać dwa łóżka pojedyncze.

Wnętrze łazienki w pokoju w Marszewie. Przy narożniku ścian stoi prysznic. Przed nim, przy ścianie, znajduje się toaleta.

Wnętrze pomieszczenia. Na niebieskiej wykładzinie stoi kilka krzeseł, a pośrodku nich niewielki stół.

Wnętrze pomieszczenia. Na zdjęciu widoczna jest recepcja hotelu.

Kontakt

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 7 z siedzibą w Marszewie, Ośrodek Edukacyjno-Wystawowy w Marszewie
Kierownik: Wiesława Witaszak

Adres: Marszew 25, 63-300 Pleszew
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel./Faks: 62 7427 359
Tel.: 62 7427 370

Zdjęcia: Jacek Strykowski