Poldrony: Ostatnia chwila, by zapisać się na ochronę kukurydzy przed omacnicą prosowianką!

Skuteczna ochrona kukurydzy przed omacnicą prosowianką poprzez wykorzystanie materiału biologicznego zrzucanego z drona latającego nad polem – taką możliwość oferuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz firma NeticTech w ramach usługi Poldrony. Aktualnie prowadzimy zapisy dla rolników zainteresowanych wykonaniem zabiegu. To już ostatnia chwila, aby zapisać się na oblot terenu.

Najważniejsza usługa dostępna w ramach Poldronów to zabieg biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką przy wykorzystaniu drona z podpiętym aplikatorem, w którym znajduje się materiał biologiczny.

– To kompleksowa usługa obejmująca monitoring występowania omacnicy prosowianki w uprawie kukurydzy. W skład usługi wchodzą takie czynności, jak wystawienie pułapek świetlnych oraz feromonowych, prowadzenie obserwacji polowych, określenie optymalnego terminu zabiegu biologicznego, wykonanie zabiegu z wykorzystaniem drona oraz określenie skuteczności zabiegu i doradztwo w zakresie przyszłej ochrony plantacji – tłumaczy Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Przeprowadzenie zabiegu jest możliwe dzięki wykorzystaniu drona z aplikatorem, w którym znajdują się kuleczki wypełnione materiałem biologicznym. Po uniesieniu się w powietrze, materiał biologiczny jest zrzucany na teren, na którym znajduje się uprawa. Korzyścią dla rolników jest znaczny spadek liczby uszkodzeń roślin. Skuteczność zabiegu wynosi od 60 do 85 procent. Natomiast mniejsza liczba zniszczonych roślin to mniejsze straty.

Przekrój białej kuleczki z materiałem biologicznym, który służy ochronie roślin.

Zapisy na usługę Poldrony: 

  • za pośrednictwem strony internetowej www.poldrony.pl.
  • kontakt z doradcą rolniczym WODR: Piotr Matusiak -  723 678 038  - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena usługi jest ustalana indywidualnie z każdym rolnikiem.