Zbliżenie na stoisko z owocami. Nad straganem widać dwie wyciągnięte ręce, jedna podaje drugiej jabłko.

Portal wielkopolski e-bazarek, czyli promocja lokalnych produktów i usług

Na przestrzeni paru ostatnich lat obserwuje się w zachowaniu konsumenckim nowe trendy - zmieniają się nasze preferencje zakupowe i mechanizmy dokonywania wyborów konsumenckich. Coraz częściej zaczyna nas interesować jakość, ale też i rzetelne informacje na temat produktu oraz forma komunikacji z konsumentami. Ponadto wielu z nas w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przewartościowało swoje potrzeby, co oczywiście wpływa na nasze postawy zakupowe.

Strona internetowa polskiebazarek.pl idealnie wpisuje się w potrzeby konsumenckie z jakością oferowanych produktów i usług oraz sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Wierzymy w to, że ta platforma ma sens. Że jest zachętą i okazją do nabywania w rozsądnej cenie, lokalnych, wysokojakościowych i co równie ważne wiadomego pochodzenia produktów.

Lokalne ogłoszenia

Strony internetowe wojewódzkich e-bazarków koordynowane są przez wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Nasz wielkopolski e-bazarek ma bardzo bogatą ofertę: owoce i warzywa, mięso i wędliny, jaja i nabiał, pieczywo zboża, przetwory, ryby, miody, oleje, a nawet gotowe potrawy przygotowywane przez koła gospodyń wiejskich, a także kwiaty, materiał szkółkarski, siewny i nasadzeniowy, zwierzęta gospodarskie, maszyny rolnicze oraz zawiera ogłoszenia o usługach np. agroturystycznych, rękodzielniczych, edukacyjnych (warsztaty organizowane przez zagrody edukacyjne).

Platforma ta pozwala na zamieszczenie bezpłatnych ogłoszeń sprzedażowych oraz bezpośredni kontakt między rolnikami a nabywcami produktów i usług, i odwrotnie. Wsparcie techniczne z zakresu obsługi platformy można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerami 512718101 i 618630418, również u doradców w biurach gminnych i powiatowych.

Korzyści dla rolnika i konsumenta

Szczególnie wartym podkreślenia jest to, że dzięki tej formie zakupu konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników. Konsument w łatwy i przystępny sposób może nabyć dobre i wysokojakościowe produkty od rolnika, skorzystać z oferty usługowej czy nabyć zwierzęta gospodarskie. Daje to korzyści obu stronom.

Nabywca, szczególnie żywności, ma możliwość zaopatrzyć się w regionalną, produkowaną w niewielkiej skali – nie masowo, żywność wiadomego pochodzenia, prosto z zagrody, w cenach producenta i to w najbliżej lokalizacji a producent – rolnik otrzymuje 100% ustalonej ceny. Rolnicy poprzez e-bazarek mają możliwość promocji swojej działalności rolniczej i okołorolniczej, pozyskania nowych klientów i sprzedania swoich produktów w korzystnych cenach, przede wszystkim bez pośredników.

W trosce o środowisko

Szacuje się, że średnio produkty spożywcze przemierzają do czterech tysięcy kilometrów, aby dotrzeć do konsumenta. W transporcie żywości używa się terminu żywnościokilometry - jest to odległość, jaką pokonuje żywność, zanim trafi na nasze talerze. Dlatego też w trosce o środowisko oraz jakość żywności trafiającej do konsumenta, zachęcamy do nabywania żywności produkowanej przez lokalnych rolników. Na platformie e-bazarek, te powszechnie pożądane produkty są właśnie zamieszczane.

Szczególnie istotnym jest, aby wspierać rolników i producentów żywności lokalnej, kupować produkty na rynkach lokalnych, bezpośrednio od producentów, bowiem oni - drobni rolnicy wytwarzają ją z poszanowaniem praw przyrody, produkują w niewielkiej skali żywność pierwotną i przetworzoną, oferują ją nam w przystępnej cenie, zawsze świeżą – nie transportowaną tysiącami kilometrów.

Wielkopolski e- bazarek rośnie w siłę

Platforma e-bazarek znacząco pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów rolników i producentów żywności z konsumentami i konsumentów z rolnikami. Na wielkopolskim e-bazarku przybywa oferowanych produktów – jest ich znacznie ponad jeden tysiąc. Zdumiewająca jest różnorodność wielkopolskiej oferty a szczególnie cieszy rosnąca liczba wchodzących klientów na platformę i korzystających z bogactwa oferty.

Na stronie www.wielkopolskiebazarek.pl na pewno znajdziesz produkty, które dadzą pełną satysfakcję i zadowolenie. Jeśli jesteś producentem żywności lub świadczysz usługi, czy posiadasz inne ciekawe wyroby a nie ma twej oferty na wielkopolskim e-bazarku, nie zwlekaj i daj szansę sobie i klientom.

Plakat ilustrowany przedstawiający informacje dotyczące e-bazarku.

Tekst: Elżbieta Dryjańska