Na białym tle od lewej widoczna jest flaga Unii Europejskiej, logo Centrum Doradztwa Rolniczego oraz logo Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Poddziałania „Wsparcie dla szkolenia doradców” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pochmurny dzień. Na polu stoi niebieski ciągnik z żółtą przyczepą. Obok niebo stoi żółty kombajn.

Szkolenie „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego i rolniczy handel detaliczny"

Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Radomiu,rozpoczyna realizację projektu szkoleniowego dla doradców z województwa wielkopolskiego „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego i rolniczy handel detaliczny”, finansowanego w ramach poddziałania „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi w zakresie zastępstw objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

W ramach projektu planowane jest zorganizowanie 3-dniowego szkolenia w dniach 27-29 września 2022 roku dla 30 doradców z województwa wielkopolskiego. Program szkolenia obejmuje 22 godziny dydaktyczne (w tym 14 godzin wykładów i 8 godzin warsztatów w małych zakładach przetwórczych).

Uczestnikami szkoleń mogą być wyłącznie osoby zajmujące się zawodowo doradztwem dla rolników lub właścicieli lasów zatrudnione w podmiotach publicznych, prywatnych, organizacjach pozarządowych lub samodzielnie świadczące usługi doradcze w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Koszty uczestnictwa w szkoleniu, koszty dojazdu na szkolenie, koszty organizacyjne, materiały szkoleniowe finansowane są z budżetu projektu.

Nabór na szkolenie prowadzi Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń nastąpi w dniu 22 sierpnia 2022 roku i potrwa do 1 września 2022 roku.

Ogłoszenie o prowadzonym naborze uczestników wraz z wymaganymi dokumentami zostanie umieszczone na stronie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w drugiej połowie sierpnia. Z racji ograniczonej ilości miejsc decydować będzie kolejność dokonanych zgłoszeń.

Szczegółowych informacji dotyczących naboru uczestników, warunków uczestnictwa oraz terminów realizacji szkoleń udzielają:

1. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego:

2. Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu:

  • Bolesław Pieczyński telefon: 48 365 69 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  • Barbara Sałata telefon: 48 365 69 35, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..