Na trawiastym polu stoi ciągnik. Za nim włączone są zraszacze wodne.

Przetarg na system nawadniający w Sielinku

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu ogłasza przetarg na dostawę wraz z montażem i serwisem Systemu nawadniającego 37 hektarów w Sielinku. Termin składania ofert mija 25 maja 2022 roku o godzinie 10.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i serwisem „Systemu nawadniającego 37 hektarów w Sielinku”, w ramach którego wykonany zostanie system do precyzyjnego, maksymalnie bezobsługowego nawadniania deszczownią mostową pól uprawnych i demonstracyjnych w Sielinku.

System nawadniania musi posiadać możliwość stosowania zmiennej dawki polewowej dla zapewnienia optymalnych warunków wodnych (wilgotnościowych) różnym gatunkom roślin uprawnych w każdym stadium wzrostu i rozwoju uwzględniając zmienność glebową oraz indywidualne potrzeby wodne gatunków uprawnych (między innymi zboża, rośliny okopowe, rzepak).

Deszczownia mostowa musi posiadać możliwość nawadniania w jednym cyklu co najmniej 5 różnych obszarów i 11 różnych gatunków roślin, przy uwzględnieniu wysokości łanu maksymalnie 3 metry, z możliwością stosowania zmiennych dawek jednorazowych.

Szczegóły postępowania oraz niezbędne załączniki są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.