Na białym tle widoczny jest zielony rysunek ciągnika rolniczego, który orze pole. Wyżej jest napis "Zrealizuj swoje planu już dziś! Z Funduszu Gwarancji Rolnych rolnikom i przedsiębiorcom sektora rolnego oferujemy:".

Zwiększony poziom dopłat do oprocentowania kredytów obrotowych

W odpowiedzi na problemy związane ze wzrostem stóp procentowych oraz problemy związane z bieżącym finansowaniem gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw sektora przetwórstwa rolno-spożywczego został zwiększony poziom dopłat do oprocentowania kredytów obrotowych z gwarancją Funduszu Gwarancji Rolnych do 5 procent.

Pochmurny dzień. Na polu stoi niebieski ciągnik z żółtą przyczepą. Obok niebo stoi żółty kombajn.

Szkolenie „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego i rolniczy handel detaliczny"

Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Radomiu,rozpoczyna realizację projektu szkoleniowego dla doradców z województwa wielkopolskiego „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego i rolniczy handel detaliczny”, finansowanego w ramach poddziałania „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi w zakresie zastępstw objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Zdjęcie do artykułu  - WODR

Zmarła Danuta Płuciennik

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła Danuta Płuciennik, była specjalistka i prekursorka rolnictwa ekologicznego w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Rodzinie oraz Bliskim składamy szczere kondolencje. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 15 lipca, o godzinie 12 na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. 

W oborze przy boksie z krowami stoi kobieta i mężczyzna, którzy obejmują się i uśmiechają. Za nimi są krowy.

Wielkopolscy rolnicy najlepsi w całym kraju!

Na co dzień prowadzą rodzinne gospodarstwo z rozwiniętą produkcją mleczną, nastawioną na technologie. I choć na początku Teresa i Mariusz Smolarkowie nie wierzyli w swój sukces, dzisiaj są Krajowymi Mistrzami AgroLigi 2021, największego konkursu w branży rolniczej. Do zgłoszenia przekonali ich pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, którzy od lat współpracują z gospodarzami. Jak wyglądała droga po zwycięstwo?

Grafika przedstawiająca polanę z małymi animowanymi postaciami. W górnej części znajduje się duży napis Piknik Poznaj Dobrą Żywność.

Piknik Poznaj Dobrą Żywność

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewie.

Na scenie w rzędzie stoi kilku mężczyzn w garniturach. Jeden z nich przemawia.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu organizatorem Krajowych Dni Pola 2023

Już za niespełna rok, w dniach 1-5 czerwca, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu będzie organizatorem czwartych Krajowych Dni Pola Sielinko 2023. Organizację wydarzenia symbolicznie przekazał Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające Wiesławę Nowak siedzącą przy biurku

Zmarła Wiesława Nowak, była Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarła Wiesława Nowak, była Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w latach 2016–2021. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek, 10 czerwca, o godzinie 14.30 na cmentarzu komunalnym na Junikowie. Rodzinie oraz Bliskim składamy szczere kondolencje.

Baner informujący o konferencji "Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu". Jest zdjęcie krowy oraz logotypy Unii Europejskiej, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Konferencja online pod nazwą „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu”

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza Państwa do udziału w transmisji online konferencji organizowanej w ramach projektu pod nazwą „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu” złożonego w konkursie numer 6/2022 dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na poziomie krajowym.

Logotypy Unii Europejskiej, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Operacja pod nazwą „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu”

Dwuletnia operacja „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja realizowana w ramach konkursu nr 6/2022 dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2022 i 2023 roku w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023 na poziomie krajowym.