Na białym tle znajdują się następujące logotypy: Polska Cyfrowa, flaga Polski, eDWIN, flaga Unii Europejskiej.Grafika ukazująca fragment plakatu promującego konferencję online. Widać na niej dłoń trzymającą telefon. Na ekranie widoczne jest logo WODR oraz wymienione są trzy elektroniczne usługi w ramach eDWIN.

Platforma doradcza eDWIN - konferencje podsumowujące projekt

Znaczenia dostępu informacji w innowacyjnym podejściu do wymogów integrowanej ochrony roślin, praktyczne wykorzystanie platformy eDWIN i Wirtualnego Gospodarstwa lub dalsze perspektywy rozwoju platformy doradczej eDWIN - to tylko niektóre tematy wykładów, które zostaną wygłoszone podczas konferencji „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin eDWIN jako narzędzie cyfryzacji gospodarstw rolnych”, podsumowującej trzyletnie prace nad projektem i platformą eDWIN. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zachęca wszystkich chętnych do uczestnictwa online w konferencji, która odbędzie się 27 maja.

Trzyletnie prace nad projektem eDWIN („Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin") dobiegają już końca. Tym samym w czerwcu na rynku pojawi się platforma doradcza eDWIN. Zanim to jednak nastąpi zapraszamy Państwa do udziału w konferencji podsumowującej projekt.

Program konferencji

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza na konferencję online pod nazwą: „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin eDWIN jako narzędzie cyfryzacji gospodarstw rolnych”.

27 maja 2022 roku w godzinach 10:30–14:30.

GodzinaWydarzenie
10.30 – 11.45  Wykłady – część teoretyczna
10.30 – 11.15  „eDWIN – Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”
11.15 – 11.45  „Znaczenia akcesu informacji w innowacyjnym podejściu do wymogów integrowanej ochrony roślin”
11.45 – 12.30  Przerwa
12.30 – 14.15  Wykłady – część praktyczna
12.30 – 13.00  „Podręczny doradca rolnika. Praktyczne wykorzystanie platformy eDWIN i Wirtualnego Gospodarstwa”
13.00 – 13.30  „Dalsze perspektywy rozwoju platformy doradczej eDWIN”
13.30 – 14.15  Panel dyskusyjny

Link do transmisji online: https://www.youtube.com/watch?v=xVOfdo07ksc (transmisja na kanale youtube Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu).

 

Plakat promujący konferencję online, podsumowującą projekt eDWIN. Na górze znajdują się logotypy Funduszy Europejskich, flaga Polski, logo eDWIN i flaga Unii Europejskiej. Poniżej jest grafika dłoni trzymającej telefon oraz logo WODR i informacja o zaproszeniu na konferencję online. Jeszcze niżej jest program konferencji.

Konferencja podsumowująca projekt eDWIN, organizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, nie będzie jedyną.

Oprócz WODR, konferencje podsumowujące organizują także Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (17 maja), Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Platforma doradcza eDWIN

Ostrzeżenia przed agrofagami lub załamaniem pogody, powiadomienia o możliwych zagrożeniach na polu, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, a nawet możliwość sprawdzenia, skąd pochodzi produkt i jakie środki były stosowane podczas uprawy – to tylko przykładowe korzyści, jakie niesie za sobą platforma doradcza eDWIN.

Odpowiednia ochrona roślin, troska o środowisko oraz cyfryzacja i wprowadzanie nowych rozwiązań to jedne z kluczowych aspektów dzisiejszego rolnictwa, o czym świadczy między innymi polityka Europejskiego Zielonego Ładu, którą prowadzi Unia Europejska. W powyższe założenia doskonale wpisuje się platforma doradcza eDWIN, która jest codziennym wsparciem dla rolników podczas ich pracy. W ramach platformy eDWIN będzie można korzystać z czterech elektronicznych usług. Są to:

  • Wirtualne gospodarstwo,
  • Udostępnianie danych meteorologicznych,
  • Śledzenie pochodzenia produktu,
  • Raportowanie zagrożeń.

W pracach nad platformą uczestniczyło aż 19 partnerów z całej Polski. Całkowita wartość projektu wynosiła aż 20 902 508,02 zł, z czego ze środków europejskich pochodziło 17 689 792,53 zł, zaś resztę stanowiły środki z budżetu państwa. eDWIN był pierwszym projektem z zakresu rolnictwa, finansowanym w ramach programu Polska Cyfrowa. Patronat honorowy nad projektem eDWIN objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Zachęcamy do odwiedziny strony internetowej poświęconej platformie eDWIN - www.edwin.gov.pl.