Na białym tle widnieją cztery logotypy: Unii Europejskiej, Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.Baner promujący Marszewskie Dni Pola. Na tle zdjęcia uprawy kukurydzy widać napis Marszewskie Dni Pola i datę 19.06.2022

Marszewskie Dni Pola 2022 - informacje dla odwiedzających

Wykłady dotyczące innowacji i cyfryzacji rolnictw, demonstracja kolekcji ponad 150 odmian gatunków roślin uprawnych, możliwość rejestracji w platformie doradczej eDWIN oraz pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych - to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 19 czerwca przyjadą do Marszewa na Marszewskie Dni Pola „Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję roślinną” organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wykłady, ponad 150 odmian gatunków roślin uprawnych i pokaz nowoczesnego sprzętu

– Marszewskie Dni Pola to wydarzenie, które jest nieodłącznym elementem kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, od lat ciesząc się dużą renomą oraz zainteresowaniem. Jednak przede wszystkim Marszewskie Dni Pola są okazją do wielopłaszczyznowej wymiany wiedzy oraz informacji między zainteresowanymi osobami z branży rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Marszewskie Dni Pola są corocznym wydarzeniem, które przyciągają do Marszewa wielu zainteresowanych rolników. Mają oni okazję zarówno wysłuchać różnorodnych wykładów, jak i na żywo zobaczyć kolekcję odmian roślin uprawnych, która jest na poletkach WODR.

– Prezentacja bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, pokazy polowe, specjalistyczne doradztwo oraz promocja cyfrowych projektów i usług dla rolnictwa. Te wszystkie aspekty są doskonale zauważalne podczas Marszewskich Dni Pola, które mają przyczyniać się do rozwoju rolnictwa oraz promowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld.

Na Marszewskich Dniach Pola rolnicy będą mogli między innymi zarejestrować się w platformie doradczej eDWIN, która jest już aktywna od kilku dni. Dzięki specjalnej aplikacji rolnicy mogą na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zagrożeniach na polu, ostrzeżenia przed załamaniem pogody, porady dotyczące terminów i ilości stosowanych środków chemicznych oraz mają uproszczony kontakt z doradcą rolniczym.

Program wydarzenia

GodzinaWydarzenie
9.00 - 10.00  Rejestracja uczestników
10.00 - 10.15  

Powitanie uczestników i wystąpienie zaproszonych gości

10.15 - 10.30 Ogłoszenie konkursu dla uczestników
10.30 - 13.00  Część wykładowa
10.30 - 11.30 Cyfryzacja w rolnictwie – szansa i konieczność
11.30 - 12.30 Innowacje, które zrewolucjonizują rolnictwo
12.30 - 13.30 Wyzwania dla rolnictwa w Zielonym Ładzie
13.30 - 14.00 Posiłek
14.00 - 15.30  

Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych oraz pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych

15.30 - 16.00 Ogłoszenie wyników konkursu dla uczestników
16.00 Zakończenie wydarzenia

Parking dla uczestników będzie dostępny na terenach wystawowych WODR – dojazd od strony pola demonstracyjnego.

Grafika przedstawia mapę, na której widać plan dojazdu na Marszewskie Dni Pola