10 kwietnia 2017

Posiadacze drobiu od 6 kwietnia 2017 obowiązuje codzienny przegląd stada drobiu

Opracowanie: Katarzyna Kaczmarek
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
 • PDF
 • Wydrukuj
 • Email

Powiatowy Lekarz weterynarii w Wolsztynie przekazał  do Powiatowego Biura Doradztwa Rolniczego  pismo i w załączeniu rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku          w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków                     ( Dz.U.poz.722) , które wchodzi w życie z dniem 6 kwietnia 2017 r.

Przedmiotowe rozporządzenie uchyla rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. w  sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków         ( Dz.U. poz. 2091), które nakłada m.in. nakaz  odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanych w innych gospodarstwach oraz ograniczających ich kontakt z ptakami dzikimi.

Z myślą o osobach utrzymujących drób w sposób przyzagrodowy oraz wymogami  1 ustawy. 1 pkt 2 lit. k rozporządzenia z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ( Dz.U. poz. 722 ) przygotowano druk

„ Informacji z codziennych przeglądów stad drobiu „, które zobowiązani są prowadzić w sposób udokumentowany posiadacze drobiu.

Dokument ten obowiązuje na terenie województwa wielkopolskiego.

W dokumencie zawarte są informacje takie jak :

 1. Dane właściciela drobiu ( imię, nazwisko, adres)
 2. Adres gdzie przebywa stado drobiu.
 3. Stan drobiu w gospodarstwie na dzień 6.04.2017r.
 4. Imię i nazwisko osoby prowadzącej przeglądy.
 5. Podpis osoby prowadzącej przeglądy.
 6. Codzienne wyniki przeglądu uwzgledniające :
 • Całkowita ilość sztuk drobiu w gospodarstwie,
 • Ilość i gatunek padłych sztuk drobiu, w danym dniu,
 • Czy zaobserwowano spadek pobierania paszy lub spadek nieśności ?

W załączniku druk „ Informacji z codziennych przeglądów stad drobiu „ oraz rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku.

Czytany 2067 razy Ostatnio zmieniany 10 kwietnia 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.