23 września 2019

Wyjazd do Skierniewic

Przygotowane przez

W dniu 14.09.2019r rolniczki z powiatu słupeckiego wzięły udział w szkoleniu wyjazdowym do Skierniewic na 42 Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Święto rozpoczął barwny korowód, który przemaszerował ulicami miasta. W pochodzie zaprezentował się Instytut Ogrodnictwa, szkoły, przedszkola, placówki kulturalne, gminy i działkowcy.

Jak co roku wystawa budziła ogromne zainteresowanie zwiedzających. Szczególną uwagę wzbudziły pokazy mistrzów florystyki. Uczestnicy mogli skorzystać z porad z zakresu produkcji warzy, sadownictwa i roślin ozdobnych udzielanych przez pracowników naukowych Instytutu. Zwiedzający mogli podziwiać wystawy prezentowane przez Instytut Ogrodnictwa i miejski Ośrodek Kultury. Tradycją stało się zaproszenie odwiedzających do skosztowania różnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Warto zaznaczyć, że temu ogrodniczemu wydarzeniu towarzyszyła bogata oferta imprez kulturalnych. Jednym z celów wyjazdu do Skierniewic są zakupy kupić można wszystko. Panie kupowały rośliny ozdobne, cebule kwiatów, krzewy i drzew owocowe, które podziwiać można później w ogrodach przydomowych.

Czytany 826 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.