31 października 2018

Rolnicy z gminy Ostrowite w Bednarach

Napisane przez Paweł Smuszkiewicz

We wrześniu br. odbył się wyjazd studyjny na Agro Show Bednary, w którym udział wzięli rolnicy z gminy Ostrowite wraz z doradcą. Na wystawie prezentującej najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej rolnicy mogli zapoznać się nie tylko z ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, ale również uzyskać informacje na temat pozyskania środków na rozwój gospodarstwa rolnego. Uczestnicy wyjazdu mogli także wziąć udział w organizowanych seminariach lub konferencjach z zakresu WPR po 2020 roku.

Podczas wystawy rolnicy odwiedzili stoiska prezentujące bogatą ofertę najnowszych środków ochrony roślin, nasion czy nawozów mineralnych oraz stoiska informacyjne instytucji pracujących na rzecz rolnictwa tj.: MRiRW, WODR, KOWR, ARiMR oraz KRUS, na których świadczone było profesjonalne doradztwo rolnicze. Rolnicy chętnie zadawali pytania oraz wymieniali doświadczenia.

Szczególną uwagę rolników przyciągały stoiska z nowymi rozwiązaniami do uprawy roli, wykonywania zabiegów ochrony roślin oraz zbioru.

Na wystawie można było również zapoznać się z prezentowaną szeroką gamą usług świadczonych dla rolnictwa.

Rolnicy z gminy Ostrowite chętnie korzystają z możliwości wyjazdu na Agro Show Bednary,

a czas tam spędzony traktują jako okazję do zdobycia wiedzy z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym.

Czytany 1040 razy