24 września 2018

Rajd rowerowy

Napisane przez Julita Maślińska

16 września na terenie powiatu słupeckiego odbył się rajd rowerowy pod nazwą „Festiwal cyklisty”.

Uczestnicy rajdu wyjeżdżali z 7 punktów startowych: Wólki-gmina Strzałkowo, Drzewiec-gmina Zagórów, Lądu-gmina Lądek, Młodojewa-gmina Słupca, Polanowa-gmina Powidz i Kosewa-gmina Ostrowite oraz ze Słupcy. Każda z grup miała do przejechania około 16 km. Wszyscy dotarli do celu cali i w fantastycznych humorach. Meta rajdu znajdowała się w pięknych krajobrazach przyrody nad jeziorem słupeckim a tam czekało na uczestników wiele atrakcji. Każdy otrzymał w nagrodę plecak, brał udział w losowaniu nagród w postaci rowerów oraz smaczny, ciepły posiłek.

Rajd był zwieńczeniem podpisanej w tym dniu umowy na zakup wiat przystankowo rowerowych, które będą zlokalizowane w miejscowościach, z których miał miejsce start rajdu. Wiaty wraz z infrastrukturą umieszczone będą w miejscach ogólnie dostępnych dla cyklistów. Obok wiat znajdą się również tablice informacyjne z mapą ciekawych miejsc w okolicy.

            Inwestycja realizowana jest w ramach projektu współpracy 5 Lokalnych Grup Działania pod nazwą „Wielkopolska okiem cyklisty” współfinansowanego przez EFRROW.

Czytany 1406 razy Ostatnio zmieniany 24 września 2018