03 lipca 2018

Mieszkańcy wsi Drzewce zwiedzają Polskę

Napisane przez Julita Maślińska

Drzewce, to niewielka wieś położona w gminie Zagórów. Przez wieś przebiegają drogi prowadzące w stronę Konina, Kalisza i Słupcy. Mimo, że wieś nie jest duża, to zamieszkują ją ludzie wielcy duchem.

 Co roku mieszkańcy organizują dożynki, bale karnawałowe, integracyjne spotkania, zrzeszają się w OSP, Kole Gospodyń Wiejskich a głównym miejscem spotkań jest sala OSP.

 Mimo, że w życie wsi wkroczyła nowoczesność, a dożynki wiejskie nie są już tak wielkim wydarzeniem jak dawniej, znaleziono sposób na atrakcyjne, wspólne spędzanie czasu. Od kilku lat mieszkańcy organizują ciekawe wycieczki. Pierwsze z nich były to krótkie, jednodniowe wypady do Wrocławia czy Torunia. W chwili obecnej są to dłuższe, kilkudniowe, integracyjne wyjazdy, w trakcie których poznają piękne zakątki naszego kraju, uczą się spędzać aktywnie czas.

 W tym roku odwiedzili Ojcowski Park Narodowy, Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, Wadowice i Częstochowę. W Ojcowskim Parku Narodowym podziwiali Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Kaplicę na Wodzie i walory przyrodnicze Doliny Prądnika. Kraków przywitał podróżników piękną pogodą a zwiedzanie rozpoczęto od wizyty u Smoka Wawelskiego. Następnie zwiedzono Panteon Narodowy, żydowską część Kazimierza, Rynek Główny z bardzo nowoczesnym muzeum Podziemi Krakowskich, Katedrę i Zamek Królewski na Wawelu. Kolejny dzień wycieczki, to wyjazd do Wieliczki i zwiedzanie Kopalni Soli. Na początek przed zwiedzającymi postawiono nie lada wyzwanie. Musieli oni zejść na pierwszy poziom kopalni po schodach liczących 380 stopni. Mimo wielu obaw wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. W drodze powrotnej mieszkańcy Drzewiec odwiedzili Wadowice i Częstochowę. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko zwiedzanie i przejazd z miejsca na miejsce ale również biesiada przy wspólnym stole. Niesamowitą frajdę miały również dzieci, które z zainteresowaniem obserwowały nowe, nieznane miejsca.

Wzorem lat poprzednich po powrocie dla uczestników wycieczki organizowane jest ognisko, w czasie którego wspomina się ciekawe, zwiedzane miejsca, ogląda zdjęcia i snuje plany wyjazdowe na kolejny rok.

Gratulujemy pomysłu i życzymy wielu wspaniałych wyjazdów.

Przygotowała: Julita Maślińska

Czytany 1277 razy Ostatnio zmieniany 03 lipca 2018