22 grudnia 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagórowie

Napisane przez Julita Maślińska

17 grudnia w Zagórowie odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Tego dnia na zagórowskim rynku można było poczuć atmosferę Świąt nie tylko dzięki pięknym dekoracjom, ale również potrawom, których smakowity zapach zachęcał do ich skosztowania. Na rynku swoje wyroby prezentowały Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły jak i osoby prywatne. Oprócz smakołyków można było kupić przeróżne stroiki świąteczne, maskotki i wiele innych ciekawych artykułów. Dużą popularnością cieszył się specjalnie przygotowany na tą okazję kubek z logo jarmarku.

Na jarmarku nie zabrakło Mikołaja, który wraz z Panią Mikołajową i elfami uatrakcyjniał to wydarzenie. Dopełnieniem świątecznej atmosfery były występy dzieci i zagórowskich chórów. Panu Burmistrzowi Wiesławowi Radnieckiemu i księdzu proboszczowi zagórowskiej parafii harcerze i zuchy przekazały betlejemskie światełko pokoju.

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy okazał się wyjątkowo trafnym pomysłem. Pomysłodawcom i organizatorom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji następnych ciekawych pomysłów.

Czytany 1632 razy