22 grudnia 2017

Przewodnicząca na medal

Przygotowane przez

                             W plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Koło Gospodyń Wiejskich w Rozalinie zostało nagrodzone medalem za zdobycie pierwszego miejsca w powiecie słupeckim.

Przewodniczącą KGW w Rozalinie od 2007 roku jest pani Dorota. Kobieta odważna, bezkompromisowa, pełna pomysłów, zawsze aktywna i pomocna. Pani Dorota swoją aktywnością zaraża innych – prawdziwa liderka wiejska, żadnej pracy się nie boi. Pomimo ogromu pracy w życiu prywatnym, w gospodarstwie zawsze znajdzie czas na pracę w Kole Gospodyń Wiejskich. Chce pokazać mieszkańcom, że życie na wsi nie musi być nudne i nieciekawe. Pani Dorotka twierdzi, że zawsze można zrobić coś dla siebie i dla innych. Najbardziej lubi pracę z dziećmi, która daje tyle zadowolenia i satysfakcji, że warto poświęcić swój czas, by zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka.

Tak też było w tym roku w dniu 9 grudnia na imprezie środowiskowej pt „ Zapraszamy do kuchni św. Mikołaja”. Ileż tam było atrakcji ?: przygotowanie ciasta i pieczenie pierników, wykonywanie własnoręcznie ozdób choinkowych, malowanie bombek ,nauka piernikowej piosenki, śpiewanie kolęd.

Nad całością czuwała  – pani Dorotka w przepięknym stroju kucharki.

Na świąteczne pierniczki przybył Święty Mikołaj z prezentami. W rolę św. Mikołaja doskonale wcielił się sołtys Rozalina pan Grzegorz  – mąż pani Doroty.

Atmosfera na spotkaniu była cudowna: ciepła i rodzinna, a za oknami akurat padał śnieg. Na pewno taka impreza pozostanie na długo w pamięci wszystkich mieszkańców wioski, a szczególnie dzieci. W przygotowaniu imprezy pomagało wiele osób ale głównym motorem tych działań była pani Dorota.

To nie pierwszy taki ciekawy pomysł pani Doroty na wigilijne spotkanie. Ciekawe, czym zaskoczy nas pani Dorotka w następnym roku ?

Życzymy pani Dorocie ciekawych pomysłów.

 

Czytany 2063 razy Ostatnio zmieniany 29 marca 2018

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.