22 września 2021

Wyjazd do Skierniewic

Przygotowane przez

Wyjazd na Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to stały punkt na liście szkoleń i wyjazdów, zaplanowany przez doradców Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Słupcy dla mieszkańców powiatu słupeckiego. Tegoroczny wyjazd odbył się 18 września, grupa biorąca udział w wyjeździe to 52 osoby.

Jak co roku Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw rozpoczął barwny korowód ulicami miasta, w którym prezentowały się przedszkola, szkoły, instytucje, stowarzyszenia i organizacje działające w Skierniewicach i okolicznych gminach.

Już od 44 lat Instytut Ogrodnictwa organizuje kiermasz kwiatów, owoców i warzyw, na którym można obejrzeć i zakupić nowe odmiany roślin do swoich ogrodów i domów. Miłośnicy roślin mający problem z roślinami w ogrodzie i sadzie mogli skorzystać z konsultacji przeprowadzonej przez naukowców z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Choć w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała to i tak wyjazd uczestnicy uważają za udany, w drodze powrotnej, uczestnicy chwalili się zakupionymi nowościami i wymieniali zdobyte informacje na temat uprawy i pielęgnacji kwiatów i krzewów w swoich ogrodach.

Uczestnicy wyjazdu jednogłośnie deklarowali, za rok jedziemy do  Skierniewic.

Czytany 84 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Galeria