24 czerwca 2019

AGROwakacje na wypasie

Przygotowane przez

22 czerwca w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, po raz pierwszy odbył się rodzinny festyn AGROwakacje na wypasie, realizowany w ramach projektu „Twój Dom to Polska”.

Wydarzenie w formie targu rolniczego przyciągnęło wielbicieli regionalnych smaków, miłośników festynowych klimatów i samych rolników wraz z rodzinami, z powiatu śremskiego i okolic.

Dla odwiedzających, była to doskonała okazja do zrobienia zakupów. Kupić i skosztować można było miody od pszczelarzy, jaja, mleko, sery, chleby z przydomowego wypieku, regionalne piwa, soki i oleje z naturalnego tłoczenia, kwiaty i zioła. Swoimi wyrobami – nie tylko kulinarnymi - chwaliły się również Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zadbali  również o organizację konkursów i tematycznych konkurencji, polegających m.in. na wyrobie własnego majonezu, ubijaniu masła lub jajek, smakowaniu produktów i rozróżnianiu, który pochodzi od rolnika, a który został zakupiony w markecie. Ciekawą atrakcją wydarzenia była konkurencja „baba chłopu żreć dawała, dała gzik i spokój miała” oraz „zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie Festyn obfitował również w atrakcje dla dzieci, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo bezpłatnych atrakcji, konkursów i kreatywnych konkurencji. Ciekawie prezentowały się zabytkowe traktory i maszyny rolnicze.

Nie zabrakło także występów artystycznych. Zespoły muzyczne zapewniały rozrywkę do późnych godzin nocnych

Inicjatywa miała na celu promowanie  świadomości  żywieniowej i ekologicznej.


 

Czytany 1020 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.