10 września 2021

Dzień Kukurydzy i Ziemniaka 2021

Napisane przez Lidia Kapitan

Dzień Kukurydzy i Ziemniaka 2021

Tradycyjnie, jak co roku na terenie gminy Mosina we wsi Mieczewo, na polach Gospodarstwa Rolnego Kasi i Alberta Waligórów odbył się Dzień Kukurydzy i Ziemniaka. W imprezie, która miała miejsce 8 września 2021 roku, udział wzięli, jako współorganizatorzy wydarzenia, doradcy z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Piękna, słoneczna pogoda, dobre jedzenie, a przede wszystkim aktywna obecność rolników sprawiły, że tegoroczny dzień pola możemy uznać za udany.

Przybyli goście chętnie zwiedzali poletka z kukurydzą i ziemniakami, przy których przedstawiciele z branży nasiennej, nawozowej oraz środków ochrony roślin omawiali atuty prezentowanych odmian kukurydzy (Mas 32.R, Mas 26.R, Pumori, Sucorn, Korynt, Badiane, Sumumba, Boryna, Popis, Legion, Wawel, Perseus, Rosomak), zastosowane nawożenie mineralne i technologie nawożenia dolistnego, różne programy ochrony fungicydowej stosowane w uprawie ziemniaka, a także efekty działania zastosowanych adiuwantów i polepszacza gleby Humus Active +. Nie zabrakło także wystawy maszyn rolniczych.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, zainteresowaniem cieszyły się także pokazy działania skanera glebowego i N-testera przeprowadzone przez doradców z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 4.

Już wkrótce na kanale youtube WODR możliwe będzie obejrzenie wspomnień z wydarzenia, w formie krótkiej relacji filmowej.

Wszystkim uczestnikom dnia pola dziękujemy!

Czytany 55 razy Ostatnio zmieniany 10 września 2021