15 lutego 2021

Podsumowanie szkolenia powiatowego: ,, RHD i sprzedaż bezpośrednia”

Napisane przez Dominika Jurcz

W dniu 02.02.2021r. odbyło się szkolenie pt. ,,RDH i sprzedaż bezpośrednia.” Ze względu na panującą pandemię spotkanie odbyło się w formie webinarium, które cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Podczas szkolenia Pani Dominika Jurcz omówiła podstawowe informacje dotyczące działalności związanej z rolniczym handlem detalicznym oraz sprzedażą bezpośrednią. Następnie Pani Monika Szczepaniak przedstawiła możliwość dofinansowania działalności RHD, którą oferuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach poddziałania 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Kolejnym etapem szkolenia była charakterystyka pozostałych możliwych form produkcji i sprzedaży żywności, w tym sprzedaż bezpośrednia, działalność marginalna, lokalna, ograniczona oraz dostawy bezpośrednie.

Ostatnim punktem szkolenia były przykłady działalności RHD oraz sprzedaży bezpośredniej. W tej części webinarium przedstawiono cykl filmików ,,Sposób na sukces”- przetwarzanie i sprzedaż produktów z gospodarstwa rolnego, które Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu stworzył w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

Poniżej linki do filmików:

,,Sposób na sukces” przetwarzanie i sprzedaż produktów z gospodarstwa rolnego. Borówka i żurawina.

https://www.youtube.com/watch?v=-zq16ttP5_E

,,Sposób na sukces” przetwarzanie i sprzedaż produktów z gospodarstwa rolnego. Wyroby wędliniarskie.

https://www.youtube.com/watch?v=5uleiikh63U

,,Sposób na sukces” przetwarzanie i sprzedaż produktów z gospodarstwa rolnego. Miody.

https://www.youtube.com/watch?v=ixLcJznsTrk

,,Sposób na sukces” przetwarzanie i sprzedaż produktów z gospodarstwa rolnego. Nie tylko wyroby wędliniarskie.

https://www.youtube.com/watch?v=xs1D6Ied3G0

Czytany 539 razy