03 stycznia 2011

Dopłaty do materiału siewnego

Opracowanie: Wacław Biadała • Zamieszczenie: Izabela Grzesiak
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Dopłaty do materiału siewnego.

Od 15 stycznia do 25 czerwca br. Agencja Rynku Rolnego rozpocznie kolejny nabór wniosków o przyznanie dopłaty mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie z tytułu zużytego w terminie od 15 lipca 2010r. do 15 czerwca 2011r. do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

O dopłatę może starać się producent rolny, który posiada działki rolne, na których uprawia rośliny objęte dopłatami, o pow. nie mniejszej niż 1 ha i zużył do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany. Należy pamiętać, że ma to być materiał zakupiony od podmiotu uprawnionego do jego obrotu. Prawidłowo wystawiona faktura musi zawierać datę sprzedaży lub wydania z magazynu materiału siewnego, nazwę gatunku i jego odmianę, kategorię lub stopień kwalifikacji materiału siewnego oraz nr partii towaru. Zakupiony materiał powinien posiadać etykietę nasienną.

Stawka dopłaty do hektara wynosi:

- 100 zł w przypadku zbóż, mieszanek zbożowych i pastewnych

- 160 zł w przypadku roślin strączkowych,

- 500 zł w przypadku ziemniaków

Pomoc ta ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. W okresie trzech lat obrotowych łączna kwota pomocy dla producenta rolnego nie może przekroczyć 7500 euro.

Wnioski o dopłaty należy składać w OT Agencji Rynku Rolnego.

Wacław Biadała doradca z gminy Dobrzyca

Czytany 4023 razy Ostatnio zmieniany 03 stycznia 2011