Wydrukuj tę stronę
08 października 2021

Słoneczne targi w Marszewie

Napisane przez Robert Cichy

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna  energia w domu i zagrodzie”, organizowane przez WODR Poznań Rejon 7 już za nami!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19, zwiedzający chętnie i licznie zagościli na marszewskiej imprezie. Pogoda tradycyjnie sprzyjała organizowanym od lat targom. Na stoiskach ogrodniczych królowały wielokolorowe wrzośce i ozdobne trawy. Bogata  oferta sadzonek drzew i krzewów owocowych oraz roślin ozdobnych, umożliwiała kupującym dokonanie odpowiedniego wyboru. Z rozmów z wystawcami można wnioskować, że targi podobały się, co wiązało się z dużymi obrotami finansowymi oraz zainteresowaniem zwiedzających przedstawianymi ofertami. Dzięki zorganizowanej imprezie, rolnicy  ze swoimi rodzinami choć na krótki czas mogli odpocząć od codziennych prac i obowiązków. Zwiedzający jesienne targi poznali ciekawe oferty firm fotowoltaicznych i innych działających na rzecz rolnictwa.

Dzieci biorące udział w tematycznym konkursie plastycznym z niecierpliwością oczekiwały na wyniki prac komisji oceniającej. Wysoki poziom przepięknych prac utrudniał komisji dokonanie wyboru zwycięzców. Wiele konkursowych prac plastycznych dzieci można było podziwiać w namiocie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wystawa młodych artystów cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Jedną z atrakcji jesiennych targów był pokaz florystyczny zaprezentowany przez Panią Izabelę Szpek, właścicielkę Pracowni Florystycznej „Niezapominajka” w Pleszewie. Ciekawe kompozycje kwiatowe budziły zainteresowanie szczególnie wśród kobiet.

W hali namiotowej, objętej w tym dniu w posiadanie przez wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich, można było spróbować regionalnych potraw , przetworów z owoców i warzyw.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w targach i zapraszamy już dziś na kolejne imprezy organizowane przez WODR w Poznaniu

 

Robert Cichy

Czytany 82 razy Ostatnio zmieniany 08 października 2021