08 września 2021

Gminno – Parafialne Dożynki w Czajkowie

Napisane przez Ewa Kiełtyka

 

Dnia 29 sierpnia 2021 roku odbyło się tradycyjne święto plonów, których organizatorem był Wójt Gminy Czajków Pan Henryk Plichta i Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława B.M. ksiądz Adrian Jurek, natomiast starostami dożynek byli Pani Beata Salamon i Pan Dariusz Tokarek.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną odprawioną przez proboszcza parafii, podczas której wszyscy zebrani podziękowali za zebrane plony.

Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział w barwnym korowodzie dożynkowym, prowadzonym przez Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie pod batutą Pana Krzysztofa Sowy na stadion sportowy gdzie serdecznie przywitano wszystkich przybyłych gości po czym kontynuowano obchody.

Po części obrzędowej przyszedł czas na przemówienia, które rozpoczął Wójt Gminy Pan Henryk Plichta, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Odczytano również listę wszystkich sponsorów, których hojność w znacznym stopniu przyczyniła się do organizacji tegorocznych dożynek.

Przyszła również pora na występy artystyczne, gdzie poza już wspomnianą Gminną Orkiestrą Dętą wystąpił również zespół „Czajkowianki”, Natalia Cłapka i zespół „przyJEZDNI”.

Nie zabrakło stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych sołectw, na których prezentowane były regionalne potrawy, jak również atrakcji dla dzieci. O godz. 21:00 rozpoczął się tradycyjnie pokaz sztucznych ogni, a następnie zabawa taneczna do białego rana.

Czytany 65 razy Ostatnio zmieniany 08 września 2021