21 grudnia 2021

Ciągniki o dużej mocy

Napisane przez Zbigniew Kaczmarek

VERSATILE - ciągniki tej marki, rzadko można spotkać na polu. Marka VERSATILE pochodzi z Kanady i specjalizuje się w produkcji ciągników o dużej mocy, z tego względu jej ciągniki nie często goszczą na polach indywidualnych gospodarstw rolnych.

Może dlatego warto pokazać tę markę ciągników. Przedstawione na zdjęciach ciągniki są własnością jednego z przedsiębiorstw rolnych w powiecie leszczyńskim.

VERSATILE produkuje ciągniki kołowe o mocach od 260 do 400 KM oraz ciągniki gąsiennicowe o mocach powyżej 600 KM.

Wszystkie ciągniki, zarówno kołowe jaki gąsiennicowe wyposażone są w świetne, jedne z najnowocześniejszych silników firmy CUMMINS. Doładowane silniki z zaawansowaną elektroniką polepszają wydajność silnika, usprawniają moment obrotowy i przyspieszają reakcje przepustnicy.

Silniki te dobrze znoszą stosowanie takich środków jak AdBlue, które nie tylko wpływają na pracę silnika. Ciągniki te mogą uzyskać niższe  zużycie oleju napędowego, nawet o 5%, a poza tym AdBlue neutralizuje substancje szkodliwe dla środowiska. Inaczej mówiąc jest to silnik proekologiczny.

Na załączonych zdjęciach ciągnik kołowy z rodziny MFWD 365 o mocy 360 KM z zaczepionym pługiem obrotowym firmy GREGOIRE&BESSON oraz ciągnik gąsiennicowy 610 DT o mocy 605 KM.

Czytany 78 razy Ostatnio zmieniany 21 grudnia 2021