03 września 2021

Dożynki w Wilczynie

Napisane przez Karolina Zwolska

Dożynki gminno-parafialne w Wilczynie odbyły się 29 sierpnia br. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Urszuli. Po mszy ulicami Wilczyna przeszedł dożynkowy korowód aż na rynek do Gminnego Ośrodka Kultury, w którym miała miejsce dalsza część ceremonii. Po uroczystym otwarciu nastąpiło przekazanie przez starostów bochna chleba na ręce wójta Grzegorza Skowrońskiego a następnie jego dzielenie. Część artystyczną zainicjował występ Wilczyńskiej Orkiestry Dętej. Mieszkańcy gminy oraz odwiedzający goście wysłuchali tradycyjnych przyśpiewek dożynkowych a następnie największych przebojów lat 80 i 90. Gwiazdą wieczoru był koniński zespół Papilotki.

Okazale prezentowały się stoiska Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Koła Pszczelarskiego. Ponad to przed wejściem na salę główną na odwiedzających czekały punkty - chętne osoby mogły bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień a osoby, które jeszcze tego nie zrobiły miały okazję spisać się w mobilnym  punkcie spisu powszechnego. Dla dzieci przygotowano atrakcje tj.: stoisko z watą cukrową czy zabawy z animatorkami, które skręcały balony w wymyślne figurki.

W organizację dożynek zaangażowanych było wiele osób, ale efekt wart był zachodu. Przepiękne dekoracje dożynkowe przygotowali mieszkańcy każdego z sołectw. Wirtualny spacer po gminie można zobaczyć odwiedzając FB Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie: https://pl.facebook.com/pg/gok.wilczyn/photos/?tab=album&album_id=4313701535382663

Karolina Zwolska PZDR nr 6
Autor zdjęć: Karolina Zwolska

Czytany 90 razy Ostatnio zmieniany 03 września 2021